Premiér Sobotka: Se Slovenskem máme vynikající vztahy

19. 8. 2017 22:44

V pondělí 4. září 2017 se na zámku Lednice uskuteční zasedání české a slovenské vlády. Jde již o páté společné zasedání obou kabinetů za dobu fungování vlády premiéra Bohuslava Sobotky.

Premiér Sobotka: Se Slovenskem máme vynikající vztahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„V pořadí již páté společné zasedání našich vlád svědčí o skutečně vynikajících vztazích, které naše země mají. Slovensko je náš nejbližší zahraniční partner, o čemž svědčí stále se prohlubující spolupráce v oblasti obchodu, obrany a bezpečnosti i turistického ruchu. Za důležitý považuji také koordinovaný postup v rámci V4 a rovněž prosazování společných priorit v rámci diskuse o budoucnosti Evropské unie, mezi které patří bezpečnost, hospodářská prosperita i zvyšování životní úrovně občanů všech členských států,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Hlavními tématy pátého společného zasedání pod vedením českého premiéra Bohuslava Sobotky a slovenského premiéra Roberta Fica budou vzájemné bilaterální vztahy a příprava společných oslav a připomínek výročí v roce 2018, tedy 100. výročí vzniku Československa, 50 let tzv. Pražského jara a 25 let vzniku novodobé státnosti České a Slovenské republiky.

Dalšími oblastmi budou spolupráce v oblasti silniční a železniční infrastruktury, energetiky, obrany, bezpečnosti a hospodářství. Členové obou vlád budou diskutovat také o regionální spolupráci v rámci Visegrádské skupiny, v rámci tzv. Slavkovského formátu a také o aktuální agendě EU.

Poslední setkání české a slovenské vlády se uskutečnilo v Bratislavě 26. září 2016. Česká republika pořádá mezivládní konzultace také s Polskem a Izraelem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krumer (SPO): Babiš, Zeman, ČT a diskuse v PL

6:33 Krumer (SPO): Babiš, Zeman, ČT a diskuse v PL

Stává se již tradicí, bez argumentů kritizovat přímo zvoleného prezidenta a vítěze voleb. Čím více Č…