Premiér Sobotka: Zdražení mléčných výrobků dopadá zejména na důchodce a rodiny s dětmi

29.09.2017 22:34 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka je znepokojen rychlým růstem cen másla a mléčných výrobků v posledních několika týdnech. Proto pověřil 25. září 2017 Ministerstvo financí, aby v součinnosti s Ministerstvem zemědělství prošetřilo jejich cenotvorbu.

Premiér Sobotka: Zdražení mléčných výrobků dopadá zejména na důchodce a rodiny s dětmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka požádal ministra financí Ivana Pilného o provedení kontroly cen u másla a mléčných výrobků pro koncové spotřebitele. Cena těchto produktů se v poslední době výrazně zvýšila a Ministerstvo financí dostalo za úkol zjistit, zda nedochází k porušení zákona o cenách včetně nepřiměřeného majetkového prospěchu nebo ke zneužití výhodnějšího hospodářského postavení.

„Vláda musí přesně vědět, jak a proč ke zvýšení cen došlo, aby mohla na problém adekvátně reagovat. Rovněž spotřebitelé si zaslouží informaci, kde končí zisky ze zdražení másla. Podobná cenová šetření bych doporučil i okolním zemím. Nechápu, proč obchodní řetězce na informaci o kontrole reagují tak negativně. Pokud mají ve věci ceny másla čisté svědomí, ať vyloží karty na stůl a nebrání se zveřejnění svých marží. Zdražení mléčných výrobků je vážný problém, který zasahuje sociálně citlivé skupiny, jakou jsou důchodci a rodiny s dětmi. Už samotné zahájení šetření bude působit psychologicky proti neúměrnému zdražování," uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Konec 2. světové války v Evropě byl 9. května 1945

8:05 Koudelka (Trikolora): Konec 2. světové války v Evropě byl 9. května 1945

Na základě zákona ze 7. 5. 1946 se konec války u nás slavil 9. května až do roku 1991, kdy na návrh …