Mimo jiné i proto, že v zemích jako je Sýrie nebo Libye probíhaly za tehdejších vládnoucích režimů pozitivní změny. Jenže s rozpadem socialistických zemí vzala rovnováha za své a Spojeným státům se zalíbila pozice nezpochybnitelného suveréna na světovém politickém hřišti.
Hlavním exportním artiklem USA se stal chaos s cílem zajistit pokračování americké vedoucí role ve světě. A protože je Evropská unie hlavním konkurentem, byly použity nové metody k jejímu oslabení. Začalo to TTIP, o které se už otevřeně mluví jako o hrozbě pro Evropu.
Pokračováním je uprchlická krize. Jejím prvním krokem byla destabilizace celého Blízkého Východu, k níž Američanům snaživě pomáhali britští a francouzští politici. Teď probíhají následné fáze. Jeden německý poslanec zjistil, že v Sýrii se „čistí“ vězení a propuštěné kriminální živly jsou za úplatu expedovány do Evropy. Příležitosti se chopil také organizovaný zločin v podobě gangů, čítajících tisícovky lidí. Italský premiér Matteo Renzi proti nim chce zasáhnout, ale obávám se, že moc šancí nemá. Islamisté posílají do Evropy pod rouškou uprchlické krize své agenty. Odhadem jich tu může být asi čtyři tisíce.
Takzvané uprchlíky vozí do Evropy i americké lodě. Jak by asi zareagovali Američané, vyzývající Evropu k velkorysosti a solidaritě, kdyby jim evropské lodě začaly vozit na jejich území mexické uprchlíky? Američané své hranice s Mexikem hlídají tvrdě a nesmlouvavě. Strážci mají k dispozici veškerou monitorovací techniku, nejmodernější kamerové a elektronické systémy, letadla, vrtulníky. Pětimetrová zeď se rozprostírá v délce 3 169 kilometrů. Nekompromisně se střílí po každém narušiteli a oběti nikdo nepočítá. O tom se ovšem nepíše.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV