Řepa (ČSSD): Výsledky interpelací

15. 1. 2016 21:26

Chtěl bych seznámit veřejnost s některými zajímavými výsledky interpelací, které často na jednáních zastupitelstva pokládám.

Řepa (ČSSD): Výsledky interpelací
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Na listopadovém zastupitelstvu jsem se dotazoval, jaká je koncepce v oblasti využívání budov pro potřeby úředníků, které nejsou ve vlastnictví MČ Brno-střed a musí se za ně tudíž hradit nájem. Zde je odpověď. Již nějakou dobu se na radnici zvažuje přestěhování některých odborů, protože pro MČ BS by se tím daly ušetřit nemalé částky. Za pronájem magistrátu na Husové 3 se platí ročně 256.444 Kč a za pronájem budovy na Husové 8 se soukromému vlastníkovi hradí ročně 666.087 Kč. Tato částka se tedy blíží za rok k milionu korun, které by se daly jistě využít smysluplněji. Trochu mne tedy překvapuje, že dle vyjádření pana tajemníka se zatím záměr přestěhovat se pouze připravuje a zvažují se varianty M. Horákové 17 a Bratislavská 26. Jaké bude konečné řešení, je tedy jen na současném vedení radnice a jeho rozhodnutí. Chtěl bych, aby byl zároveň zachován komfort pro občany, ale aby se nemusel platit nájem jiným subjektům.

Další mé interpelace směřovaly například k uvažovanému participativnímu rozpočtu, kde i když pan starosta ve zpravodaji informoval o tom, jak to funguje jinde, tak ani zde nic konkrétního na stole není. Pouze jsem obdržel informaci, že by se to týkalo asi 0,5% z rozpočtu městské části ročně. Veřejnost by tedy mohla rozhodovat spíše jen o menších projektech. Navíc se zde skrývá úskalí, že jen velmi malá skupina lidí může tuto částku každoročně zajistit pro sebe a své nápady. Rád se nechám překvapit, jak tento ambiciózní plán bude fungovat, myšlenka je to sice zajímavá, ale daleko důležitější je samotné provedení. Na závěr bych Vás rád informoval ještě o jednom údaji, o který jsem žádal interpelací a to sice částky ročních plateb nejrůznějších pojištění. I zde by mělo dojít ke změnám ve výběrovém řízení, které se připravuje. Pro rok 2015 MČ BS uhradila na tyto účely 3.416.401 Kč. I zde tedy, doufám, dojde k úsporám.

Mgr. Tomáš Řepa, zastupitel ZMČ Brno-střed

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Kos: Spolky úspěšně suplují činnost stavebních úřadů

13:55 Senátor Kos: Spolky úspěšně suplují činnost stavebních úřadů

„Soud zrušil stavební povolení pro stavbu Rezidence Letokruhy na pražských Roztylech“. Jedná se o uk…