Rozvoral (SPD): Turecká „vyčůranost“ dostává Evropskou unii pod tlak!

24. 2. 2016 11:27

I když se nakonec turecký premiér Davutoglu summitu EU minulý týden nezúčastnil, udělali Turci všechno proto, jako kdyby tam byl! Tlak na EU vyvinuli i bez jeho účasti!

Rozvoral (SPD): Turecká „vyčůranost“ dostává Evropskou unii pod tlak!
Foto: RadekRozvoral.cz
Popisek: Radek Rozvoral

Na řecké ostrovy v Egejském moři připlulo z Turecka od úterý do pátku minulého týdne dalších více než 11 tisíc imigrantů, což je zřetelný nárůst proti předchozím dnům. Informovaly o tom řecké sdělovací prostředky, které vyjadřují podezření, že za tímto skokem jsou turecké úřady. „Pašeráci lidí otevřeli stavidla přesně v době mimořádného summitu EU, který se věnoval migrační krizi“, napsal aténský deník Kathimeriny. I další média se domnívají, že počet běženců se náhle zvýšil přinejmenším s tichým souhlasem tureckých úřadů, které tak chtějí dostat pod tlak evropské partnery.

Tyto zprávy se po zmiňovaném summitu EU začaly objevovat i ve sdělovacích prostředcích České republiky a i přes to, že tím chtějí řecké úřady shodit část své odpovědnosti za svou nedostatečnou kontrolu vnější schengenské hranice, jsou tyto informace přinejmenším na pováženou. V žádném případě není dobré se jakýmkoli způsobem podbízet Turecku tak, jak to v poslední době dělá paní Angela, jelikož Turci toho do budoucna pouze zneužijí, o čemž jsem jednoznačně přesvědčen.

Turecké „vyčůranosti“ musíme bezpodmínečně zamezit

Není v žádném případě dobré zemi, kde vládne sunnitský islám, tedy netolerantní, zvrácená a velice násilná ideologie neslučitelná se svobodou a demokracií nabízet kdejaké ústupky a to nejen v podobě několika miliard eur. Sám turecký prezident Erdogan několikrát prohlásil, že je islám pouze jeden, přičemž také nezapomněl dokonce dodat, že je ateismus srovnatelný s terorismem. Na těchto prohlášeních je vidět, že bude Turecko využívat jakéhokoli ústupku EU k příležitosti povinného šíření islámské ideologie do celého světa tak, jak to nařizuje džihád.

Obrovským nebezpečím proto bude, pokud své „vyčůranosti“ Turecko využije k prosazení svého nejdůležitějšího zájmu a to dotlačit EU k bezvízovému styku pro své občany, kteří by pak mohli volně cestovat skoro po celé Evropě. Této turecké „vyčůranosti“ musíme bezpodmínečně zamezit a nenechat se k tomu za žádných okolností dotlačit.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Takto chaoticky sestavenou menšinovou vládu podpořit nemůžeme

10:47 Udženija (ODS): Takto chaoticky sestavenou menšinovou vládu podpořit nemůžeme

Glosa Alexandry Udženije ke jmenování nové Vlády ČR