STAN: Jsme znepokojeni výroky nového předsedy Strany zelených

28. 1. 2016 18:31

Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí se obává, že Zelení pod vedením Matěje Stropnického nebudou pouze směřovat více doleva, ale začnou se vymezovat proti stávajícímu politickému i společenskému uspořádání.

STAN: Jsme znepokojeni výroky nového předsedy Strany zelených
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Hnutí Starostové a nezávislí vadí výroky předsedy Stropnického o „radikální straně“, jejíž kritika „se dotýká samé podstaty současného světového systému“.

„Jsme na rozpacích. Toto by nebyla víceméně středová a na životní prostředí orientovaná Strana zelených, se kterou jsme například vstupovali v Praze do Trojkoalice. Posun až do extrémně levicové části spektra je na těchto i dalších výrocích patrný," vysvětluje první místopředseda STAN Petr Gazdík.

Předsednictvo STAN proto hodlá věnovat zvýšenou pozornost nejen výrokům nového předsedy Zelených, ale zejména praktickým politickým krokům strany. „Prozatím to vypadalo, že názory Matěje Stropnického a lidí kolem něj jsou pouze jakousi názorovou frakcí Strany zelených. Uzavírali jsme smlouvu v Praze s Petrem Štěpánkem a protlačení jiného kandidáta za Zelené do rady města všechny naše členy nemile překvapilo již před rokem. Už tehdy jsme se veřejně ohradili,“ doplňuje členka předsednictva STAN Jana Plamínková.

Starosty a nezávislé překvapily i „recepty“ na současnou imigrační krizi. „Nyní potřebujeme poměrně rychlá řešení. Návrhy Matěje Stropnického, abychom přehodnotili míru naší spotřeby či omezili automobilismus, považujeme za nepochopení vážnosti situace,“ upozorňuje Petr Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

22:06 Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

Zamyšlení nad posledními proimigračními návrhy, které nám Brusel přichystal