STAN: Zastoupení ve výborech by měly mít všechny kluby

14. 11. 2017 18:46

I Starostové a nezávislí, kteří zastupují přes čtvrt milionu voličů, by měli mít možnost vyslat své zástupce do všech výborů. Navrhují proto změnu počtu členů výborů.

STAN: Zastoupení ve výborech by měly mít všechny kluby
Foto: STAN
Popisek: STAN

Zároveň do čela mandátového a imunitního výboru navrhují předsedu hnutí Petra Gazdíka.  Na pozici předsedy sněmovny podpoří kandidáta opozice.

„Předkládáme řešení, v rámci kterého budou mít všechny poslanecké kluby své zástupce ve výborech, ale celkový počet členů výborů se sníží. Kromě petičního, kontrolního výboru a výboru pro obranu, které by podle nás měly každý 15 členů, by ostatní výbory nově měly shodně 19 členů. Došlo by tím ke snížení počtu členů výborů z původních 318 na 311. Zároveň by tak všechny kluby měly svého zástupce v mandátovém a imunitním výboru, a mohly tak na základě přístupu ke spisům rozhodovat o případném vydání poslanců policii,“ řekl předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský.

„Prioritou je pro Starosty výbor pro veřejnou správu, ale protože nám patrně nebude vyhověno a zároveň není evidentní zájem o pozici předsedy mandátového a imunitního výboru, navrhujeme na post předsedy Petra Gazdíka jakožto kompetentního a zkušeného člověka,“ dodal Farský.

Starostové si nebudou nárokovat pozice ve vedení sněmovny. „Jsme si vědomi naší síly, chceme být pracovitou a konstruktivní opozicí, která si neříká o místa, ale o práci. Proto nebudeme navrhovat naše kandidáty do vedení sněmovny, ale podpoříme opozičního kandidáta. Zatím se jako pravděpodobným jeví Petr Fiala,“ dodal místopředseda poslaneckého klubu Vít Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Přehlídka středních škol pomůže nasměrovat žáky k budoucímu povolání

8:34 Gazdík (STAN): Přehlídka středních škol pomůže nasměrovat žáky k budoucímu povolání

Příležitost získat široké spektrum informací potřebných pro rozhodnutí o výběru střední školy budou …