Senátor Valenta: Předvolební popupismus

07.10.2016 5:31

Rozhodnutí vlády o dalším překotném zvýšení minimální mzdy nelze vnímat jinak než jako předvolební populismus, který před krajskými a senátními volbami míří na tradiční levicové voličské skupiny a má je motivovat k volební účasti.

Senátor Valenta: Předvolební popupismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Přitom je paradoxní, že minimální mzda, která je jednou z příčin zkostnatělosti a nepružnosti pracovního trhu, ve svém důsledku míří právě proti těmto lidem. Jak opakovaně tvrdím, vláda by daleko lépe udělala, kdyby snížila cenu práce prostřednictvím snížení povinných odvodů, což by logicky vedlo k vyšším výdělkům a rovněž k vyšší zaměstnanosti. Kromě toho se domnívám, že bychom namísto technokratického zvyšování mzdy měli hledat jiné cesty, jak zlepšit podmínky pro podnikatele, snižovat míru regulace i daňové zátěže a motivovat je k tomu, aby zvyšovali mzdu za práci svým zaměstnancům dobrovolně a bez donucení.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (SOCDEM): Tato vláda se na své občany vykašlala a lidem neustále lže

23:08 Seďa (SOCDEM): Tato vláda se na své občany vykašlala a lidem neustále lže

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navrhovaným změnám v zákoníku práce