Šilar (KDU-ČSL): Orlickoústecko a Králicko se mají čím chlubit

6. 10. 2015 10:19

Senátoři klubu KDU-ČSL a nezávislí přijali pozvání svého předsedy Petra Šilara a navštívili Orlickoústecko a Králicko. V rámci výjezdního zasedání senátoři debatovali se starosty i studenty.

Šilar (KDU-ČSL): Orlickoústecko a Králicko se mají čím chlubit
Foto: Senat.cz
Popisek: Senátor Petr Šilar (KDU-ČSL)

„Jsem rád, že kolegové ze Senátu poznali náš kraj, který se má čím pochlubit. Zpětná vazba z regionu je pro moji práci v Senátu velmi důležitá,“ uvedl senátor Petr Šilar.

Předseda Výboru pro evropské záležitosti Senátu Václav Hampl návštěvu regionu zahájil ve čtvrtek 1. 10. před polednem besedou se studenty Letohradského soukromého gymnázia. Studenti se zajímali o fungování Univerzity Karlovy, kterou Václav Hampl vedl z pozice rektora. V diskusi se nejvíce dotazů týkalo uprchlické krize.

Odpoledne si senátoři prohlédli firmu Contipro Dolní Dobrouč, která patří ke světové špičce ve využití kyseliny hylauronové, jež se používá na hojení ran.

Ve čtvrtek večer se senátoři setkali v penzionu Lesní brána v Dolní Čermné se starosty mikroregionu Lanškrounsko a dalšími pozvanými hosty, mezi kterými byla i europoslankyně Michaela Šojdrová a Věra Luxová. Za mikroregion přítomné přivítal Petr Helekal, starosta Dolní Čermné. Většina senátorů KDU-ČSL působila nebo působí v pozicích starostů, tedy diskuse se týkala především problémů, které řeší obecní samosprávy.

Páteční program senátoři zahájili u pamětní lípy Josefa Luxe v Nekoři a poté se přesunuli na Králicko, kde navštívili tvrz Hůrka a klášter Horní Hedeč, po kterém je provedl správce farnosti Karel Moravec společně se starostkou Králík Janou Ponocnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Teď jsme viděli volbu, která nenaplnila to, co jsme tady celou dobu slyšeli

13:43 Bartoš (Piráti): Teď jsme viděli volbu, která nenaplnila to, co jsme tady celou dobu slyšeli

Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny 24. listopadu 2017