Soukromníci: První den kontrolního hlášení nás inspiroval k satirické kampani Vítězný únor 2016

24. 2. 2016 17:38

Manifestace pořádaná Stranou soukromníků České republiky

Soukromníci: První den kontrolního hlášení nás inspiroval k satirické kampani Vítězný únor 2016
Foto: Strana soukromníků ČR
Popisek: Strana soukromníků ČR, logo.

Manifestace v podobě průvodu se koná 25. února. Start je ve 14.00 na pražském Klárově u památníku československým letcům, cíl je před Úřadem vlády České republiky. „Zde chceme předat otevřený dopis, v němž vyzýváme vládu ke změně kurzu, který nyní tvrdě směřuje proti živnostníkům, drobným podnikatelům a všem aktivním a pracovitým lidem,“ vysvětluje 1. místopředseda Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek. V průvodu nebudou chybět dobové kostýmy či satirická hesla na transparentech.

Satirická kampaň Vítězný únor 2016 odlehčenou formou upozorňuje na podobnost událostí v roce 1948 a 2016. Tomu odpovídá grafika a texty použité v on-line komunikaci či tištěné inzerci. „Sice využíváme nadsázku, ale do smíchu nám moc není. Pravdou je, že situace soukromníků nebyla od roku 1989 tak obtížná, jako právě teď. Diskriminace, šmírování, házení klacků pod nohy. Tak vypadá přístup současné vlády k té skupině obyvatel, která má výrazný vliv na českou ekonomiku,“ podotýká Rudolf Baránek.

Razantní prolomení práva na soukromí a výrazné ztížení soukromého podnikání. To jsou dvě události, které přináší letošní únor. Konkrétně jde o zavedení kontrolního hlášení DPH a o poslanci schválený zákon o elektronické evidenci tržeb. Z nich vyplývající povinnosti tvrdě dolehnou na statisíce občanů naší země. „To, že první den kontrolního hlášení připadá symbolicky na 25. února, nás inspirovalo k satirické kampani VÍTĚZNÝ ÚNOR 2016. Jejím vyvrcholením je manifestace, která se tento den uskuteční,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…