Soukromníci a Svobodní společně i ve Zlínském kraji

15. 1. 2016 6:27

Společná kandidátní listina a koordinace hlavních aktivit. Tak bude vypadat spolupráce Strany soukromníků České republiky a Strany svobodných občanů ve Zlínském kraji.

Soukromníci a Svobodní společně i ve Zlínském kraji
Foto: Strana soukromníků ČR
Popisek: Strana soukromníků ČR, logo.

Vyplývá to z předvolební koaliční smlouvy, která byla podepsána ve Zlíně tento týden. Tato smlouva navazuje na rámcovou dohodu o spolupráci na národní úrovni, kterou obě pravicové strany uzavřely na začátku ledna. Krajská koalice již vznikla i ve středních Čechách, v dalších regionech obě strany intenzivně jednají.  

„Zlínský kraj rozhodně není v kondici, přichází o dynamiku a lidé v něj ztrácejí důvěru. Jde o socialistický moloch, který nedokáže účinně řešit žádný ze zásadních problémů obyvatel regionu. Spolupráce se Svobodnými je dobrým předpokladem k tomu, aby se nám tento stav podařil změnit,“ řekl předseda Soukromníků ve Zlínském kraji Petr Thaisz.

„Svobodní velmi vítají toto spojenectví. Neustále nám přibývá byrokracie, úředních míst a pachatelů dobra za cizí peníze. Kraj se svými granty a selektivní podporou zbytečných projektů kopíruje Evropskou unii. Tyto nešvary se na krajské úrovni pokusíme společně zastavit, než bude pozdě,“ poznamenal předseda Svobodných ve Zlínském kraji Tomáš Pajonk.

Podpisem koaliční smlouvy zároveň vznikl společný volební štáb Soukromníků a Svobodných. „Jeho úkolem bude především koordinace kampaně a jednání o kandidátech pro prvních deset míst. Tady je zatím situace otevřená, vše chceme uzavřít po pečlivém zvážení až v únoru,“ nastínil další postup Petr Thaisz s tím, že ve stejném termínu bude dopracován i společný krajský volební program. „Je ale patrné, že v hlavních programových tezích jsme si se Svobodnými opravdu velmi blízko. Půjde tak spíše o hledání společných konkrétních řešení,“ doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sládek (SPR-RSČ): Slouha prezidentem aneb Bude příští prezident nosit na saku logo svého mecenáše?

12:43 Sládek (SPR-RSČ): Slouha prezidentem aneb Bude příští prezident nosit na saku logo svého mecenáše?

V parlamentních volbách předvedl soudruh Babiš, jak snadné je koupit si volební výsledek.