Stanjura (ODS): Ministerstvo financí obchází zákon o veřejných zakázkách

26. 3. 2015 12:52

Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p., což je Ministerstvem financí účelově zřízená organizace s cílem vybudovat systém provozující registrační pokladny, vyhlásila 23. března 2015 tři veřejné zakázky na dodávku služeb v oblasti IT poradenství v celkové hodnotě 5 999 997,- Kč (každá za 1 999 999,- Kč).

Stanjura (ODS): Ministerstvo financí obchází zákon o veřejných zakázkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Čas na podání nabídek jsou pouhé čtyři dny (https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/statni-pokladna-centrum-sdilenych-sluzeb-s-p).

„Z předpokládaných cen, kdy každá ze zakázek o pouhou jednu korunu splňuje limit pro zakázky malého rozsahu, je zřejmé, že snahou zadavatele bylo vyhnout se složitějšímu režimu, který by byl rozsahem zakázky odpovídající,“ upozorňuje Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS.

Tři vypsané zakázky se týkají konzultace v oblasti bezpečnosti, architektury a projektového a procesního řízení IT systému.

„Zarážející je i požadavek na ‚schopnost bezproblémové komunikace v českém a slovenském jazyce (slovem i písmem)' pro konzultanta v oblasti projektového a procesního řízení. Je evidentní, že zadávací kritéria jsou upravena pro konkrétního dodavatele. Jestliže Andrej Babiš prosazuje transparentní veřejnou správu, s čímž lze jenom souhlasit, měl by dané výběrové řízení zrušit a z pochybení vyvodit personální zodpovědnost u dotčených osob,“ dodává Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ODS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 7 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Kovářová (STAN/TOP 09): Volání mladých rodin zůstane nevyslyšeno? Poslední novela zákona o zemědělském půdním fondu se skutečně nepovedla

22:35 Kovářová (STAN/TOP 09): Volání mladých rodin zůstane nevyslyšeno? Poslední novela zákona o zemědělském půdním fondu se skutečně nepovedla

Projev na 47. schůzi sněmovny 24. května 2016: