Šula (TOP 09): Chystá se na Praze 12 další ‚Blanka‘?

1. 3. 2016 7:25

Práce na projektu ‚Nová radnice‘ nezačaly právě šťastně.

Šula (TOP 09): Chystá se na Praze 12 další ‚Blanka‘?
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Před zasedáním zastupitelstva dostala opozice jen 10 dní na prostudování pouhé části podkladů o více než 180 stranách. Další část, jak bylo vysvětleno na zasedání zastupitelstva, byla k nahlédnutí na radnici. TOP 09 proto požádala o více času na důkladné seznámení se s podklady, nicméně koalice usoudila, že by to byla jen ztráta času.

Nenavrhovali jsme přitom ‚jen‘ přerušení jednání o nové radnici, ale také ustavení společné komise z členů koalice i opozice a stanovení stropu finančních prostředků, které si městská část může dovolit za radnici vynaložit. Požadovali jsme jasné vysvětlení k tomu, z čeho bude městská část projekt financovat, informace k tomu, jaké jsou další kroky k případnému výkupu potřebných pozemků a také detailní rozpis investičních nákladů na novou radnici. Věřím, že stejně by postupoval každý, ať už soukromý či jiný investor, pokud by měl investovat tak významnou část svých finančních prostředků. Petr Šula k tomu říká: „Bohužel veškeré naše požadavky zůstaly nevyslyšeny a naše návrhy koalice zamítla.“

Je velká škoda, že se v naší městské části nenašla ochota přizvat k přípravě projektu i opozici, ač to zde v minulosti u velkých projektů bývalo zvykem. Bude se nepochybně jednat o projekt na více než jedno volební období, městská část by měla utratit odhadem až 500 milionů Kč (strop zatím nebyl stanoven) a takto bez řádné diskuse a maximální míry shody napříč kluby zastupitelstva městské části. Všichni můžeme sledovat problémy s výstavbou radnice např. na Praze 8 a pevně věřím, že je zájmem nás všech, aby k podobné situaci u nás v budoucnu nedošlo.

Současná koalice se přiklonila k možnosti zadání celého řízení formou soutěžního dialogu. Máme velké pochybnosti o tom, že se do této formy výběrového řízení přihlásí dostatečný počet firem a že dostaneme skutečně co nejlepší nabídku vzhledem k potřebám a možnostem naší městské části.

TOP 09 bude určitě velmi pečlivě sledovat celý proces výběru potenciálního partnera a požadovat maximální transparentnost celého projektu.

Petr Šula, klub zastupitelů TOP 09

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…