Svobodní a Soukromníci se spojili pro volby do zastupitelstva Pardubického kraje

27. 1. 2016 6:25

Zástupci Strany svobodných občanů a Strany soukromníků ČR podepsali koaliční smlouvu pro krajské volby v Pardubickém kraji. Obrana svobody a soukromí, boj proti bobtnající byrokracii i nesmyslným evropským regulacím či hájení tradičních kulturních hodnot. To jsou teze, na kterých noví koaliční partneři staví.

Svobodní a Soukromníci se spojili pro volby do zastupitelstva Pardubického kraje
Foto: Svobodní
Popisek: Předsedové Petr Mach a Petr Bajer

„Současný stav, kdy za nečinného přihlížení velkých politických stran začíná stát sloužit zájmům konkrétní skupině velkých firem a všem ostatním hází klacky pod nohy, vede všechny demokraticky smýšlející lidi k vyšší aktivitě. Naše spolupráce se Svobodnými je důležitým krokem k vytvoření platformy pro integraci všech, kdo se s aktuálním vývojem české společnosti nechtějí smířit,“ řekl předseda Soukromníků Petr Bajer, který se postaví do čela kandidátní listiny. Petr Bajer má bohaté zkušenosti s komunální politikou, v současnosti působí jako místostarosta Holic.

Za Svobodné podepsal koaliční dohodu krajský předseda Petr Musílek. „Se Soukromníky máme velmi podobné názory na fungování krajské samosprávy. Byla by proto škoda tříštit hlasy. Ve dvou budeme silnější,“ podotkl Petr Musílek.

Lídrem na pravici

„Cílem Svobodných a Soukromníků je stát se lídrem pravice v Pardubickém kraji a být názorovým oponentem vládních stran, jejichž politika všem lidem přináší pouze další omezení,“ sdělil zastupitel Chrudimi za Svobodné Josef Káles, který bude druhým kandidátem společné koalice. Záda mu bude krýt jeho kolega ze zastupitelstva Petr Lichtenberg. Na kandidátní listině se objeví i další lidé se zkušenostmi z měst a obcí Pardubického kraje, nebudou mezi nimi chybět ani starostové. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

22:06 Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

Zamyšlení nad posledními proimigračními návrhy, které nám Brusel přichystal