Úsvit-NK: Mezinárodní spolupráce proti islamizaci Evropy byla zahájena v Praze

24. 1. 2016 9:57

V sobotu 23. ledna 2016 před 15. hodinou proběhla tisková konference, na které byli novináři seznámeni s cíli celoevropské demonstrace, která proběhne 6. února současně ve 14 zemích celé Evropy.

Úsvit-NK: Mezinárodní spolupráce proti islamizaci Evropy byla zahájena v Praze
Foto: Úsvit - Národní koalice
Popisek: Úsvit - Národní koalice

Docent Martin Konvička řekl na úvod tiskové konference, že jsme lidé, kteří mají jediný cíl, uchránit Evropu před nenávistnou středověkou ideologií, která je neslučitelná s hodnotami svobody, demokracie a lidské důstojnosti. Chceme hájit občanská, lidská a politická práva, která si Evropané během tisícileté historie vybojovali. Předseda poslaneckého klubu strany Úsvit - Národní koalice dodal, že nejen demonstrace, ale další intenzivní spolupráce mezi evropskými stranami je logickým pokračování společného úsilí strany a Bloku proti islámu u nás.

„Boj proti islamizaci Evropy je naším společným cílem, ale Německo v tomto boji uspět samostatně. Musíme táhnout za jeden provaz a chceme bojovat společně,“ řekla ve svém vystoupení představitelka hnutí PEGIDA Tatjana Festerling. „V Estonsku v tuto chvíli neprožíváme stejně kritickou situaci jako naši přátelé v Německu, ale protože spolupracujeme s přáteli z Finska, uvědomujeme si, že ochrana Evropy je naším společným cílem,“ řekla představitelka Konzervativní lidové strany Maria Kaljustej.

V průběhu dalšího jednání byla schválena společná deklarace. Tato Pražská deklarace je základem společného postupu zúčastněných evropských zemí při společném tlaku na bruselské elity při řešení současné tzv. migrační krize a narůstajícího nebezpečí islamizace Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Předsedou Strany byl zvolen Tomáš Pajonk

22:16 Svobodní: Předsedou Strany byl zvolen Tomáš Pajonk

Předsedou Strany svobodných občanů byl v tajném elektronickém hlasování zvolen Tomáš Pajonk.