Úsvit ve čtvrtek poslal ministru pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi oficiální žádost o omluvu. Strana se důrazně ohrazuje proti označení „postfašistická strana“, které Dientbier použil v návaznosti na trestní oznámení za omezování svobody slova podané Úsvitem.
Verbální útok ze strany Jiřího Dienstbiera je útokem nejen na každého občana ČR, který nesouhlasí s přijímáním islámských imigrantů, ale rovněž na představitele státu, prezidenta republiky Miloše Zemana, který své stanovisko jasně deklaroval.
„Panu Dienstbierovi evidentně nezáleží na občanech České republiky, a čím dál tím více se v jeho postojích a rétorice odráží americké občanství. Kdyby tu začaly vybuchovat bomby Islámského státu, myslím, že by byl první, který opustí Čechy a odjede do USA,“ uvedl předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Leynová
Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?
Další články z rubriky

9:15 Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit
Rozhazovačné nakládání s veřejnými financemi, pokud jde o posílání peněz do zahraničí nebo o nekontr…
- 23:08 Piráti: Vyšší mzdy, dostupné energie a méně byrokracie
- 21:03 Klecanda (STAN): Praha dokončila rekonstrukce ve školách za téměř 120 milionů
- 20:07 Premiér Fiala Rozpočet na sport bude minimálně stejně vysoký jako letos
- 19:05 Vesecká (Motoristé): Výmluvy a časové osy jsou jen ostudnou fraškou
- 18:09 Senátor Láska: V čem je ten rozdíl?