Vondráček (ANO): Kvalita podané žádosti je z právního hlediska mizerná

6. 9. 2017 14:21

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 9. 2017 k žádosti o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Andreje Babiše a poslance Jaroslava Faltýnka

Vondráček (ANO): Kvalita podané žádosti je z právního hlediska mizerná
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Děkuji za slovo. My se zhruba s paní kolegyní doplňujeme. Já samozřejmě respektuji, že pan kolega Plíšek jako právník má svůj právní názor. To je normální. Když se potkají dva právníci, znamená to tři až čtyři názory v jedné místnosti. Ale tady jsem citoval rozhodnutí Nejvyššího soudu, které se přímo týká jednacího řádu. Mimochodem, je to rozsudek z roku 2013 a týká se kauzy Rath, takže třeba v minulosti jsme neměli k dispozici tento vhled nejvyšší autority, která jediná může vykládat právo v této republice.

Já znovu říkám, že problém té žádosti je, že tam naprosto absentují tvrzení, týkající se vyšší míry pravděpodobnosti u subjektivní stránky.

Já si myslím, že také mám právo jako poslanec zkritizovat, že kvalita podané žádosti je z právního hlediska mizerná. Říkám to tady s plným vědomím. Doporučuji ostatním laikům například obrátit se na nějakého úplně nezávislého advokáta, činného jako obhájce v trestních věcech, ať jim třeba za nějaký poplatek udělá krátkou konzultaci, co si o tom myslí, co si myslí o této žádosti.

Tohle je samozřejmě složitá věc. Je to politická věc. Já jsem, jestli si všimnete, úplně v klidu, ale snažím se do toho vnést nějaký ten právní aspekt, protože vždycky když je mi nejhůř, tak se obracím k právu, a to, co je napsané v paragrafech a to, co judikují soudy, to je prostě pravda.

Já jsem vám citoval rozsudek Nejvyššího soudu. Není to právní názor made in Radek Vondráček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta Kolář: Studenti se do rolí zastupitelů vžili opravdu naplno

10:06 Starosta Kolář: Studenti se do rolí zastupitelů vžili opravdu naplno

Jak zlepšit život na Praze 6 a co obnáší městskou část spravovat a rozvíjet? To si přišli vyzkoušet …