Votava (ČSSD): Zvyšujeme daňové slevy pro rodiny s dětmi

2. 3. 2016 13:06

Poslanecká sněmovna dnes dopoledne schválila ve třetím čtení novelu zákona o daních z příjmů. Nová právní úprava přináší mimo jiné daňové zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě. Opatření se podle Českého statistického úřadu dotkne více než půl milionu domácností.

Votava (ČSSD): Zvyšujeme daňové slevy pro rodiny s dětmi
Foto: Václav Votava
Popisek: Poslanec za ČSSD Václav Votava

„Sociální demokracie ve svém volebním programu slíbila podporu pracujících rodin právě zvýšením daňové slevy na dítě, kterou prosadila do koaliční smlouvy a poté do programového prohlášení vlády,“ zdůraznil Václav Votava, předseda sněmovního Rozpočtového výboru.

Odstupňovaný daňový bonus na druhé, třetí a každé další vyživované dítě byl naší koaliční vládou zaveden v roce 2015. „Nyní tedy pokračujeme v jejím dalším zvyšování,“ podotkl Václav Votava.

Návrh, který zpracovalo ministerstvo financí, dorazil do Poslanecké sněmovny až na konci září minulého roku, a i když lhůta mezi prvním a druhým čtením byla zkrácena na 30 dní, novela nemohla nabýt účinnosti od 1. ledna 2016. „I když se nepodařilo tento termín dodržet, rodiny o vyšší slevy nepřijdou. Při konečném daňovém zúčtování za rok 2016 dostanou tyto peníze zpátky,“ vysvětlil Václav Votava.

Novela zákona o daních z příjmů přináší pro letošní rok daňové zvýhodnění na druhé dítě ze stávajících 15 804 Kč ročně na 17 004 Kč ročně a zvýšení částky na třetí a každé další dítě ze současných 17 004 Kč na 20 604 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…