Vyhnánek: Praha pomůže seniorům s finančními transakcemi

10.04.2020 20:02

Hlavní město Praha se na základě stovek dotazů na infolinku 800 160 166, která slouží seniorům a potřebným, rozhodlo pomoci lidem s bezkontaktními platbami. Česká spořitelna proto po konzultaci s vedením města začala zasílat platební karty lidem až domů zdarma a proaktivně oslovuje zejména osoby seniorského věku.

Vyhnánek: Praha pomůže seniorům s finančními transakcemi
Foto: repro/prahatv.eu
Popisek: Pavel Vyhnánek

Takzvaná seniorská linka, na kterou se mohou lidé obracet v případě potřeby se zajištěním nákupů či další pomocí, vyřídila za necelý měsíc provozu téměř osm tisíc hovorů. Až deset procent dotazů se přitom týkalo vyřízení finanční transakce nebo peněžní služby, například se jednalo o vyzvednutí důchodu, zaplacení složenky, vybrání peněz z bankomatu a podobně.

„Již od počátku jsme měli obavu z toho, aby se senioři, kteří v mnoha případech nevyužívají služeb internetového bankovnictví a platebních karet, neocitli bez finančních prostředků. Po dotazech na infolinku jsme oslovili Českou spořitelnu, která nám vyšla vstříc a začala své klienty proaktivně oslovovat. Navíc má zdaleka nejvíce klientů v České republice, proto to pro nás byl logický první krok,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí Pavel Vyhnánek.

Česká spořitelna v souvislosti s mimořádnými opatřeními začala telefonicky oslovovat zejména starší klienty, kteří nemají platební kartu a nabízí jim doručení bezkontaktní platební karty až domů a zdarma. Služba je určena primárně pro starší klienty, kteří jsou z hlediska pohybu venku nejvíce ohroženi pandemií. Klienti nemusí pro kartu na pobočku, což s následným bezhotovostním placením snižuje riziko nakažení nemocí Covid-19.

„Je to ideální příklad spolupráce mezi soukromým sektorem a veřejnou institucí, která pomáhá lidem s řešením potíží v souvislosti s mimořádnými opatřeními. Věřím, že to bude inspirace také dalším bankám,“ dodal náměstek Pavel Vyhnánek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turoňová (Stačilo!): Fico je připraven zahájit spolupráci, která je noční můrou Bruselu

21:03 Turoňová (Stačilo!): Fico je připraven zahájit spolupráci, která je noční můrou Bruselu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica.