Vystrčil (ODS): Začínáme i pokračujeme

11. 12. 2016 16:21

Krajské volby máme za sebou a po osmi letech není Rada Kraje Vysočina jednobarevná. Začíná tedy v našich podmínkách asi nejčastější způsob správy samosprávného území ve formě tak zvané koaliční spolupráce.

Vystrčil (ODS): Začínáme i pokračujeme
Foto: Archiv senátora
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

Osobně jsem přesvědčen, že je to dobře. Dohodnout věci a nalézt shodu v rámci koalice bude možná někdy složitější. Na druhé straně dobře využitá různorodost názorů a vzájemná kontrola zástupců koaličních subjektů, která každou formu koaliční spolupráce nutně provází, může být Vysočině jen ku prospěchu. Důležité je rovněž odpovídající zastoupení a postavení zástupců opozice v kontrolních orgánech.

Jak se někdy říká, teprve čas ukáže, zda zájem a snaha pracovat pro rozvoj Vysočiny bude silnější než osobní nebo stranické zájmy nebo snaha se třeba i na úkor ostatních prosadit. Sluší se zároveň také přiznat, že je i na co navazovat. Kraj Vysočina a jeho vedení od svého vzniku například nezměnily základní principy sestavování rozpočtu a rozumného hospodaření. Rovněž tak Fond Vysočiny je dlouhodobým a stabilním zdrojem podpory rozvoje.

Důležitou podmínkou pro úspěšný rozvoj každého kraje je spolupráce s přirozenými partnery. Zástupci Kraje Vysočina se vždy setkávali se zástupci zaměstnanců, zaměstnavatelů a s mnoha dalšími představiteli různých institucí a organizací. Těším se, že tomu tak bude i nadále a že tak k rozvoji a prosperitě kraje budu moci přispívat jako řadový krajský zastupitel a senátor zároveň.

Text byl napsán a publikován v listopadovém čísle Novin Kraje Vysočina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…