„Uvědomujeme si přesahy audiovizuální produkce, které se promítají do ekonomických přínosů městského i státního rozpočtu, zaměstnanosti i zvýšeného zájmu o Prahu jako turistickou destinaci,“ řekl radní Jan Wolf, který návrh na založení fondu předkládal.
Jako příklad je možné uvést čínský film „Jen my víme“ z roku 2014, který zhlédlo 56 milionů diváků. Ten přispěl v roce 2015 k významnému nárůstu čínských turistů, jejich počet se zvedl o 200 000.
„Založení fondu jsem iniciovala také z důvodu, že Praha turisticky i filmařsky patří k nejžádanějším městům v Evropě. To je dáno nejen dlouholetou tradicí filmového průmyslu, ale i profesionalitou produkčních týmů a unikátnosti geografické polohy. Věřím, že se díky fondu podaří v Praze natočit film světového formátu,“ uvedla Eliška Kaplický, předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV