Zdechovský (KDU-ČSL): Voda pro Prahu vytvořila z okolí Želivky „Sudety“

21. 7. 2014 18:49

V pondělí 21. července navštívil nově zvolený europoslanec Tomáš Zdechovský svou rodnou vesnici Kožlí a také Ledeč nad Sázavou.

Zdechovský (KDU-ČSL): Voda pro Prahu vytvořila z okolí Želivky „Sudety“
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Se starostou Kožlí Václavem Husákem a starostou Ledče nad Sázavou Petrem Vaňkem řešili revitalizaci krajiny, která v současné době trpí kvůli zásobárně vody pro Prahu.

„Voda pro Prahu vytvořila z kdysi nejnavštěvovanějšího koutu Vysočiny území bez života. Lidé ztratili přirozenou vazbu a kvůli přehnaným opatřením v okolí Želivky je krajina jak v pohraničí,“ popisuje europoslanec Zdechovský po jednání se starosty.  Želivka uměle rozdělila nejen krajinu na dvě části, ale přetrhala dlouholeté rodinné vazby.

„Například lidé v Kožlí bydlí na jedné straně přehrady a na druhé mají pole a lesy,“ komentoval aktuální situaci starosta obce Kožlí Václav Husák. Situaci jim komplikuje neexistující most přes Želivku, takže musí do svého lesa jezdit přes dvacet kilometrů.

Obnova rybníků a nové cyklostezky mají vrátit krajině ztracený život

Region skrývá obrovský potenciál cestovního ruchu, ale kvůli přehnaným opatřením, které na Želivce a v jejím okolí panují, mají místní velmi omezené možnosti. Kožlí je přirozeným prameništěm potoků, které se pak vlévají do Želivky.

„Chceme vybudovat rybníky a zaměřit se na ekoturistiku. To vše přinese nová pracovní místa a krajině to rozhodně neuškodí,“ říká starosta Kožlí Václav Husák a dodává, že s europoslancem Zdechovským řešili konkrétní postupy, jak do krajiny znovu vrátit život a přivést investory. Pro nové cyklostezky by se například daly využít staré silnice a cesty.            

V Ledči mají zájem o rozvoj vzdělávání

I na radnici v Ledči přivítal starosta města Ledeč nad Sázavou Petr Vaněk s tím, že by město přivítalo spolupráci v oblasti vzdělávání. „Domluvili jsme se například na debatách pro studenty a možnostech pro studenty zdejších středních škol se podívat do Bruselu a Štrasburku,“ přiblížil europoslanec Tomáš Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Situace v Palestině připomíná hrnec plný vařicí vody.
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš Zdechovský - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…