Zemánek (ČSSD): Teze k situaci v Česku - Jak jsme na tom?

22.11.2016 9:17 | Zprávy

Symbolika data pořádaní konference Česko: Jak jsme na tom? se nápadně kryje s pořádáním 20. kongresu ODS, který se konal před 7 mi lety ve dnech 21. - 22. listopadu 2009 v hotelu Clarion v Praze.

Zemánek (ČSSD): Teze k situaci v Česku - Jak jsme na tom?
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Připomeňme si některá slova Mirka Topolánka, jehož vládě byla poprvé v historii ČR vyslovena nedůvěra: „ODS ztratila důvěryhodnost. Získat zpět důvěru voličů je hlavním úkolem, který před ODS leží. Přirovnal ODS k Titaniku, na jehož palubu si již nemá cenu kupovat lístek a jedním dechem dodal, že pokud se strana nepoučí ze svých chyb a nezačne pracovat na důvěryhodných změnách, skončí podle něj s nulovou podporou. Dodal, že pokládat vlastní vládu je zhůvěřilost“.

Za účasti představitelů vlády ČR, byznysmenů, expertů, státní správy a veřejnosti pořádal Aspen Institute Prague dne 10. listopadu 2016 ve Veletržním paláci, Národní galerii v Praze 7 konferenci s příznačným názvem – Česko: Jak jsme na tom?

Konference, která byla tematicky rozdělena do pěti bloků (Výkon veřejných institucí, Kvalita života, Národní bezpečnost, Ekonomický potenciál, Vzdělávání), mi umožnila bezprostředně vyslechnout řadu příspěvků a ocenit objektivní informace o stavu naší země. Vrcholným zážitkem byl keynote Bohuslava Sobotky, předsedy vlády ČR, aktivní účast Daniela Beneše, generálního ředitele ČEZu, Tomáše Salomona, generálního ředitele a předsedy představenstva České spořitelny, Václava Macha, ředitele pro vnější vztahy fy Microsoft, Tanii le Moigne, regionální šéfky společnosti Google ČR, Pavla Bělobrádka, místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace, Martina Stropnického, ministra obrany, Kateřiny Valachové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, Petra Vokřála, primátora s.m. Brna, Martina Povejšila, stálého představitele České republiky při EU, Tomáše Pojara, CEVRO Institut, Ivana Hodače a Jiřího Schneidera z Aspen Institute Prague a řady dalších.

Zejména v prvém bloku: Výkon veřejných institucí, kde garantem byl Karel Šimka z Nejvyššího správního soudu, účastníky Robert Pelikán, ministr spravedlnosti ČR, Petr Vokřál, primátor s.m. Brna, Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR a moderátor Jan Pokorný z Českého rozhlasu, mohli zúčastněné osoby v sále či na televizních obrazovkách vyslechnout či reagovat na nedobrou situaci našeho stavebnictví, způsobenou zejména stavem legislativy, nevyjasněnými kompetencemi mezi ministerstvy a v neposlední řadě i jejich personálním obsazením včetně investorských organizací, která brzdí vývoj ekonomiky, viz.

Jelikož nedorazili někteří ministři, kterých se ožehavá temata nejvíce dotýkají, např. Michaela Marks -Tominová, Richard Brabec, Dan Ťok, či náměstek ministra MPO pro stavebnictví Jiří Koliba, Petr Serafin, ředitel odboru stavebnictví, Kamila Šlechtová z MMR, Jan Slanina z Rady vlády pro stavebnictví, či členové hospodářského výboru PSP ČR, nepadla jejich slova na úrodnou půdu. Nutno podotknout, že dle názoru Václava Matyáše, prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví(SPS), propad stavební produkce ani v září nezaznamenal obrat ve vývoji stavebnictví k lepšímu. Tento stav nepřináší jen zhoršující se situaci stavebních firem, omezování zahajování nových investic, snižování předpokladů řádného čerpání evropských fondů a klesající zaměstnanost v oboru, je také signálem, že vláda nehledá žádná koncepční řešení k nalezení východiska a smiřuje se s tím, že nebudou naplněny cíle Programového prohlášení vlády ani Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti, viz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

22:01 Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

Evropský parlament schválil svou pozici k nové legislativě o tzv. screeningu zahraničních investic. …