Změna mezi zastupiteli KDU-ČSL v Holešově

2. 11. 2015 5:29

Ing. František Rafaja zvolený v loňských volbách do městského zastupitelstva rezignoval ze zdravotních důvodů na post zastupitele města.

Změna mezi zastupiteli KDU-ČSL v Holešově
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Ve funkci ho nahrazuje jednatřicetiletý historik a správce holešovského muzea Mgr. Ondřej Machálek, který složí slib zastupitele na zasedání zastupitelstva 2. 11. 2015.

Ing. Pavel Karhan, předseda MO KDU-ČSL Holešov, k jeho rezignaci píše:
 
"Františka jsem poznal jako člověka s obrovským přehledem, s pamětí, kterou mu lze jen závidět, který umí naslouchat, ale má svůj názor, umí si za ním stát a prosazovat jej. Přesto, že jeho předchozí zastupitelské angažmá skončilo v roce 2002 a už nechtěl dále kandidovat, loni souhlasil s naším naléháním a dostal se opět na kandidátku pro volby 2014. Skutečnost, že postoupil mezi zastupitele preferenčními hlasy, byl důkaz toho, že jako osobnost jsme ho vnímali nejen my v KDU, ale zejména voliči. Hned na prvních jednáních zastupitelstva svými pečlivě připravenými materiály dokázal, že mezi zastupitele opravdu patří.

Brzy oslavíme 25 let od prvních svobodných komunálních voleb. František Rafaja je ryzím bojovníkem o svobodu a demokracii v naší zemi. Svůj životní postoj věřícího křesťana si dokázal pevně uhájit i za minulého komunistického režimu. Doufáme, že své zkušenosti, optimismus a myšlenky demokracie a humanismu bude předávat mladším generacím.

Zdraví máme jenom jedno, musíme si ho vážit a opatrovat ho. Proto Tvou rezignaci chápu a přeji Tobě, ale i sobě a všem holešovákům, abys při zdraví udělal ještě mnoho práce. Například na poli regionální vlastivědy, která Tě tolik baví. Jsi naší živou encyklopedií, pamětí města a národa!"

Děkujeme Františku!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

19:49 Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

„Víte o nějaké jiné možnosti, která by vám dávala šanci vyhrát měsíc co měsíc milion korun nebo jedn…