Nová vláda bude podle Rusnoka ve středu

2. 7. 2013 14:02

Prezident Miloš Zeman by měl úřednický kabinet v čele s Jiřím Rusnokem jmenovat příští týden ve středu. Novinářům to před Kramářovou vilou řekl designovaný premiér.

Nová vláda bude podle Rusnoka ve středu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok

Uvedl, že zbylé ministry chce vybrat do pátku, nejpozději do pondělí. V kabinetu zbývá obsadit šest postů, například klíčových ekonomických ministerstev. Designovaný předseda vlády pokračuje v hledání členů úřednického kabinetu. Od úterního rána jednal s Martinem Pecinou, kterého si vybral na post ministra vnitra úřednického kabinetu. Pecina do Kramářovy vily přijel před devátou hodinou.

V pondělí přibyla čtyři jména

Po něm za premiérem zavítal náměstek vedoucího Úřadu vlády Václav Pelikán. V průběhu dne do vily přijelo několik dalších aut s černými skly. Novinářům na místě se nepodařilo zjistit, kdo v nich seděl.

V pondělí na seznam členů Rusnokova kabinetu přibyla čtyři další jména - Jan Kohout a František Koníček (oba ČSSD), Dalibor Štys a Martin Holcát. Někdejší diplomat Kohout přijal nabídku stát se ministrem zahraničí, bývalý poslanec Koníček povede resort práce a sociálních věcí. Přírodovědec Dalibor Štys stane v čele Ministerstva školství, kde dosud vedl odbor výzkumu a vývoje. Ministrem zdravotnictví by měl být Martin Holcát, náměstek pro léčebně preventivní péči ve Fakultní nemocnici Motol. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Pakáž, prachsprostí vetřelci a paraziti, co nás přišli vyhubit. Debilita. Plot, slzný plyn a vodní děla. Zeman se nehezky vyjádřil o uprchlících a toto nám řekli kníže, Keller a další

15:27 Pakáž, prachsprostí vetřelci a paraziti, co nás přišli vyhubit. Debilita. Plot, slzný plyn a vodní děla. Zeman se nehezky vyjádřil o uprchlících a toto nám řekli kníže, Keller a další

ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman na setkání s občany řekl, že migranti nechodí do Evropy „za p…