Ing. Jiří Dolejš

  • KSČM
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

Dotaz

17. 2. 2017 12:48:18 - Mrazík

Nepřijde vám, že vás ČSSD jen využívá

nebo dokonce ohrožuje? Když ji teče do bot, Sobotka přijde s tím, že chce zrušit Bohumínské usnesení. Vy s tím nemáte problém? A co když se vám tak snaží jen ukrást voliče? 3 roky ji vládnout s ANO nevadilo a teď dělají, jak kdyby to byl nepřekonatelný problém. Podle mě spíš kalkulují, s kým se proti ANO spojit

Odpověď

17. 2. 2017 15:29:58 - Ing. Jiří Dolejš

Proč by proboha nemohla ČSSD zrušit bohumínské usnesení, když chce ? V tom opravdu žádné ohrožení nevidím. To je její rozhodnutí a upřímně, už to dávno mohlo být vyřešené. Je to anachronismus a naprosto zbytečná bariera, která vznikla ještě v časech kdy Miloš Zeman začínal jako předseda ČSSD a myslel si asi že KSČM vymaže z mapy.

Byl by ale vrchol idiocie pěstovat si do nekonečna podobné překážky ve spolupráci levice když už jsme opakovaně spolupracovali v městech i krajích a když vidíme jak se pravice dohodnout umí (viz spolupráce Babišova ANO s ODS v krajích). Téma spolupráce s KSČM  loni ostatně otevřel i Babiš a je nám přitom programově mnohem vzdálenější.

Pokud někdo kalkuluje s kým po volbách, nemá cenu se tím nyní moc zaobírat, o tom stejně rozhodnou až volební výsledky a reálný průnik programů. Ale zavírat si možnosti by bylo hloupé. Rozeštvat se se všemi a zůstat kůlem v plotě  by bylo dobré k čemu? Voliče si musíme uhájit svým programem a jeho důslednou obhajobou.