Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
14. 9. 2017 19:50:00

Politici musí převzít odpovědnost a rozhodnout, jak dál s důchody

Politici musí převzít odpovědnost a rozhodnout, jak dál s důchody

Vyjádření předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury k výsledkům práce tzv. důchodové komise a k návrhům na řešení udržitelnosti důchodového systému.

„Takzvaná důchodová komise představuje svou závěrečnou zprávu o činnosti. Z materiálů je zřejmé, že svůj hlavní nepsaný úkol – zrušení druhého pilíře – komise splnila. Selháním ovšem je, že nepřišla s žádnou alternativou ani s návrhy, jak důchodový systém upravit, abychom zajistili dostatečné důchody i v budoucnu pro mladší generaci. Dostali jsme se tak do situace, kdy například v porovnání se Slovenskem máme o 4 tis. Kč vyšší průměrně mzdy, ale rozdíl v důchodech je nepatrný.

Dost bylo komisí a analýz. Je nutné rozhodnout. Po volbách se musí představitelé hlavních politických stran sejít a dohodnout se na tom, jakým směrem se v důchodové reformě vydají. Žádná další čísla a analýzy již nejsou potřeba. Politici musí převzít odpovědnost, neschovávat se za komise a rozhodnout o tom, jak zajistit důchody i příštím generacím. ODS bude takovou schůzku po volbách iniciovat,“ uvedl Zbyněk Stanjura. 

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout