Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

Dotaz

23. 2. 2017 18:47:36 - Milan Chladílek

sirény

Dnes jsem v práci slyšel sirény, k počítači jsem se ale dostal až teď...
Nemám nic proti uctění památky statečného a bohužel zesnulého hasiče, ale myslíte, že v dnešní době, kdy jsou teroristické útoky téměř na denní pořádku, je dobré, kvůli tomu v Praze pouštět sirény? Nemyslíte, že to mohlo vyděsit řadu cizinců? Upřímně vyděsilo to i dost lidí z mého okolí včetně mě. V první chvíli jsem nevěděl o co jde. Milan Chladílek

Odpověď

20. 3. 2017 22:48:15 - Mgr. Jana Černochová
 Dobrý den,

chápu, že zvuk sirén v této souvislosti mohl být pro mnoho lidí matoucí. Nicméně domnívám se, že pokud by šlo o skutečnou hrozbu, zcela jistě by tento zvuk byl doprovozen následně dalšími opatřeními, a to rovněž mj. informačního charakteru, která jsou dnes možná celou řadou komunikačních kanálů (rozhlas, TV, internet atd.). Jistě byste namítl, že tyto komunikační cesty mohou (ale nemusí) být v takovou chvíli vyřazeny z provozu, ale právě ta skutečnost, že ve chvíli, kdy žádná hrozba neexistuje, tyto technologie jsou funkční, naopak může být cestou k ověření toho, proč sirény znějí a že žádné riziko není.

Domnívám se, že užití sirén pro uctění zesnulého hasiče bylo dostatečným způsobem avizováno, a přestože jste o něm třeba předem nevěděl, značná část společnosti jej jistě zaregistrovala, což případné panice zabránilo. Nevnímám tedy tuto záležitost nijak zásadně dramaticky.

Jana Černochová