Milan Rokytka

TOP předseda a komunální politik
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
21. 3. 2017 0:14:46

Uhlídá Babiš naše lithium a rozvine celé odvětví?

Uhlídá Babiš naše lithium a rozvine celé odvětví?

Nekecat a makat, žádají lidé!

 Hodnota, která pod Cínovcem leží, se dnes odhaduje na tři biliony korun. Těžba zde může probíhat až sto let. Výhoda této těžby je také v tom, že jsou v nalezišti i jiné vzácné rudy bohaté na wolfram, cín, niob nebo tantal. To znamená, že i kdyby, čistě teoreticky, došlo k poklesu ceny lithia, těžba by nejspíše neustala. Současný trend ve výrobě baterií ale cenu lithia neustále zvyšuje.  Navíc je v ČR patent na světově zatím nejlepší nanobaterie a zároveň lze u naleziště rozjet produkci autonomních dronů Ehang na kterou sází i Airbus zasažený menším než předpokládaným odbytem svých obřích strojů. 
To z "pouhých" bilionů korun za surovinu dělá desítky bilionů korun za hi-ech produkty s touto surovinou spojené, což by měl vicepremiér pro ekonomiku Andrej Babiš (a uvažovaný budoucí premiér) zohlednit při své politice řízení státu jako firmy, podotýkají konzultovaní ekonomové. 
Pokud se bojí, že ho při výkonu funkce zastřelí, jak se TOP reportérovi svěřil, neměl se na politiku dávat, dodávají politologové.  Vždyť možná i proto vyhodil premiér Sobotka Mládka, aby mohl surovinu šmelit jako s OKD a Bakalou.
Související články:
http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2017/03/okradli-nas-o-vodu-uhli-prijdeme-i-o.html

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout