Pavel Chleborád

  • Referendum o EU
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
13. 9. 2017 23:05:21

Projev o stavu Evropské unie – Junckerova temná vize

Projev o stavu Evropské unie – Junckerova temná vize

Dnešní projev předsedy Evropské komise Jeana Clauda Junckera je smutnou ilustrací odtrženosti bruselských elit od reality a běžných životů občanů.

 V Evropě roste negativní sentiment vůči politice EU ze dvou základních důvodů. Lidé jsou ve stále větší míře konfrontováni s ekonomickým a sociálním diktátem, který s sebou přináší postupná centralizace moci v EU, a negativními dopady nezodpovědných rozhodnutí některých členských států v oblasti migrační politiky.

Na chvíli to vypadalo, že si v Evropské komisi začali drbat nos; ve chvíli, kdy představili tzv. Bílou knihu, kde bylo navrženo pět možných budoucích scénářů vývoje EU, a to včetně rozvolnění integrace a návratu části pravomocí na členské státy. Dnešní Junckerův projev nemůže nikoho nechat na pochybách, že se jednalo pouze o PR tah, který měl otupit argumenty odpůrců EU a poskytnout jejím zastáncům argumenty o demokratičnosti, sebereflexi a otevřenosti EU.

Juncker se naprosto otevřeně přihlásil k zařazení vyššího rychlostního stupně integrace, zřízení nových centrálních funkcí jako evropského ministra hospodářství a financí. Mimo to Juncker zmínil, že funkce předsedy Evropské komise a předsedy Evropské rady, tedy šéfa unijních summitů, by se v budoucnu mohly spojit a státy EU by měly rozhodnutí v některých klíčových oblastech začít přijímat kvalifikovanou většinou místo jednomyslnosti. Konečně i otevřeně zaznělo, že všechny státy EU musí přijmout euro, až na dva, které si vyjednaly výjimku.

V plné nahotě se tak odhaluje farizejství a pokrytectví českých politických stran, které členství v EU obhajují, přičemž odmítají přijetí eura nebo volají po reformě EU. Všechno je to jenom předvolební rétorika nemající žádný průnik s realitou.

Za stávajícího kursu nastoupeného EU v čele s Německem a Francií budeme donuceni přijmout euro, vstoupit do bankovní unie, ztratíme kontrolu nad vlastní daňovou i zahraniční politikou, vzdáme se kontroly nad imigrací a předáme většinu legislativních pravomocí politikům a úředníkům nevoleným občany České republiky.

Proto jsme přesvědčeni o tom, že Referendum o Evropské unii je nejdůležitějším tématem letošních parlamentních voleb. Je to poslední šance, jak navrátit kontrolu věcí veřejných a vývoje naší země občanům České republiky.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout