Ing. Jan Zahradil

Řekněme NE evropské federaci!
  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.04.2015 9:12:00

Miliony nelegálních uprchlíků absorbovat nedokážeme. Musíme změnit legislativu

Miliony nelegálních uprchlíků absorbovat nedokážeme. Musíme změnit legislativu

Vyjádření k tomu, která z 10 "opatření Evropské komise na řešení imigrace ve Středomoří" jsou klíčová:

Prvořadým úkolem Evropské komise je v tuto chvíli především posílení ochrany jihoevropské mořské hranice v rámci stávajících programů. Současně se musíme dokázat postarat o válečné uprchlíky co nejblíže jejich domovům - obrovský a nedoceněný kus práce v tomto ohledu odvádí například Turecko nebo Jordánsko - a usilovat o stabilizaci v problémových regionech, odkud uprchlíci přicházejí.

Evropa nyní musí dát jasně najevo, že miliony nelegálních uprchlíků absorbovat nedokáže. Je jasné, že v dlouhodobém horizontu budeme také muset změnit azylovou legislativu a pravidla pro udělování dlouhodobých a trvalých pobytů a zohlednit v tomto bodě více otázky bezpečnosti.

10 opatření Evropské komise na řešení imigrace ve Středomoří:

1. Posílení společných operací ve Středozemním moři, konkrétně operací Triton a Poseidon, zdvojnásobením finančních zdrojů i počtu prostředků umožňujících vyhledávací a záchranné operace.

2. Systematická snaha dopadat a ničit plavidla užívaná pašeráky. Pozitivní výsledky operace Atalanta (kolem Somálska) by měly inspirovat k podobným krokům proti pašerákům ve Středozemním moři.

3. Agentury Europol, Frontex, EASO (Evropský podpůrný azylový úřad) a Eurojust se budou pravidelně setkávat a spolupracovat na sdílení informací o způsobech práce pašeráků, na jejich trestání a na sledování jejich finančních zdrojů.

4. EASO vyšle týmy do Itálie a Řecka ke společnému vyřizování žádostí o azyl.

5. Členské země zajistí, že všem migrantům budou odebírány otisky prstů.

6. Zvážení možnosti mechanismu nouzového přemísťování.

7. Celoevropský dobrovolný pilotní projekt přesídlování s 5000 místy pro osoby, které potřebují ochranu.

8. Zřízení nového programu návratu nelegálních migrantů z členských zemí na hranicích EU, který bude koordinovat agentura Frontex.

9. Větší angažmá v zemích sousedících s Libyí prostřednictvím společné snahy Evropské komise a Evropské diplomatické služby, posílení iniciativ v Nigeru.

10. Rozmístění styčných úředníků pro migraci v klíčových třetích zemích tak, aby mohli sbírat informace o migračních tocích a posílit roli zastoupení EU.

Zdroj: Evropská komise 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama