Ing. Bohuslav Chalupa

velmi nespokojený občan
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.08.2017 0:46:53 - kulmon

Polsko a Maďarsko

Je podle Vás v Polsku a Maďarsku demokracie v ohrožení a směřují tyto dva státy k autoritářským režimům a směřují na Východ, nebo naopak se jedná o legitimní oprávněné reformy vlád, kteří jen konají své předvolební plány, za které byli většinově zvoleni ve svobodných volbách? Názory politiků i politologů se rozcházejí, jaký na to máte názor Vy? Měla by ČR případně jednání těchto zemí odsoudit, nebo by bylo naopak příhodné se inspirovat a podobné reformy zavést i u nás? Ze strany EU a neziskových organizací jsou v Polsku kritizovány: reforma soudnictví, nový jednací řád Sejmu, novela zákona o právu shromažďovacím, zákon o televizi, zákaz potratů, omezení vlivu ekologických a neziskových organizací, povinné podíly národních potravin, odmítání některých bruselských byrokratických směrnic, odmítání uprchlíků. V Maďarsku: zákon o vysokých školách, omezení vlivů organizací, odmítání uprchlíků a některých směrnic EU a tvrdá kritika EU, postoj k Rusku. PS: Polsko je k Rusku velmi kritické.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

27.08.2017 14:12:05 - Ing. Bohuslav Chalupa
Nechci se vyjadřovat jako odborník, nejsem jím, nestudoval jsem politologii. Mohu vyjádřit jen osobní názor - s tvrzením, že Polsko a Maďarsko směřují k autoritářským režimům mají asi stejnou "hodnotu", jako tvrzení, že Hnutí ANO2011 je ohrožením demokracie  ... Demokratické volby jsou základem demokracie, nikoliv to, že někdo v případě že neuspějí jeho názory tvrdí něco jiného. Také je nutné velmi důsledně vyhodnotit kdo to říká a proč to říká. Zabývám se obranou a bezpečnost, migrační politikou, kybernetickou bezpečností atd. a v tomto směru nemám co kritizovat, naopak musím ocenit uvedené státy a jejich představitele, že se velice jasně a konkrétně postavili k otázce ochrany a obrany alespoň části vnitřních hranic Schengenského prostoru, což výrazně vyniká v porovnání s neschopností a nekompetencí těch, ktetří to v EU, v EP mají v popisu práce a přesto nejen že nečiní nic, oni naopak přispěli a i nadále přispívají k další eskalaci nedorozumění, neřešení a paradoxně i k posilování extremistických sil vpravo i vlevo - v podstatě dělají maximum pro demolici původní skvělé myšlenky dobrovolného společenství evropských národů.   A není to jen o ochraně hranic - Polsko si jako stát ponechalo zbrojní průmysl ve svém vlastnictví, což mu umožnilo a umožňuje mít k dispozici v podstatě 4 nejsilnější armádu v Evropě, mají svou vlastní vědecko-výzkumnou základnu, velmi intenzivně spolupracují se státem Izrael, budují i síly územní domobrany atd. atd......My: po "sametové revoluci" naprosto zcestná likvidace domácího zbrojního průmyslu, uspěchané zrušení vojenské povinné služby, zrušení Svazarmu, zrušení branné výchovy  a obecně i Civilní obrany, rozkrádání a přivedení ozbrojených sil téměř k totálnímu kolapsu.... Bohužel musím konstatovat, že Poláci - to je jiné "kafe". A na závěr jen to co vzkázala polská premiéra panu Macronovi, který zdá se věnuje značný prostor a čas svému vzhledu a mediálnímu výrazu než skutečným problému Francie a Evropa - ostatně jeho popularita i něj doma přímo raketově klesá, nemluvě o jeho podobně arogantním postoji vůči středoevropským státům, členům EU, jako praktikuje madam Merkel - Polská premiérka: „Budoucnost Evropy nebude určovat ani prezident Francie,ani žádný jiný jeden lídr,ale všichni členové společenství..BRAVO!