Pecina: Zveřejněním Krakatice se nic nevyřeší

19. 4. 2010 8:14

Spor o zveřejnění spisu Krakatice.

Pecina: Zveřejněním Krakatice se nic nevyřeší

V poslední době se spustil spor o zveřejnění důvěrného spisu Krakatice. Podle ministra vnitra Martina Peciny, se jedná o pokus ODS, aby zveřejněním tohoto spisu porušil zákon. 

„Konstatuji, že všichni ministři přede mnou sdělili, že to zveřejnit nelze. To zveřejnění je v rukou policie a nikoliv ministra. Pan Langer kdysi řekl, že kdyby něco takového přikázal, tak by musel druhý den rezignovat ze své funkce. Teď chce po mě, abych to přikázal. Tenkrát říkal panu Bublanovi, že je to jako pozvat malomocného do leprosária. Teď to chce po mě. Nebral bych to moc vážně. Prostě je to operativní spis, který je ve stupni utajení a ve stupni důvěrné. Pokud bychom to chtěli zveřejňovat, museli bychom v tom spolupracovat s Národním bezpečnostním úřadem. Zkrátka trvalo by to řadu měsíců," říká ministr Martin Pecina.

Dále čtěte:

Pokud by podle něj chtěla politická reprezentace opravdu tento spis zveřejnit, ať to udělá speciálním zákonem. Martin Pecina si ovšem nedělá velké iluze, že se to někdy podaří. Podle něj se zveřejněním spisu Krakatice nic nevyřeší a navíc některé informace jsou již uveřejněny. „ V tomto okamžiku je to jenom ze strany ODS nabádání k tomu, abych porušil zákon a vyzval policii, aby tento spis zveřejnila," dodává ministr vnitra Martin Pecina.

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí komunisté budou čelit trestnímu oznámení. Schvalují genocidu

5:01 Mladí komunisté budou čelit trestnímu oznámení. Schvalují genocidu

Komunistický svaz mládeže (KSM), který byl kvůli svému radikálnímu politickému programu po více než …