Rozhovor s Alešem Rozehnalem vedl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz showman a moderátor Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý.
Zastupujete ČSTV ve sporu proti Aleši Hušákovi. Jednalo se zde o loupež za bílého dne?
Loupež je termín trestního práva a z tohoto pohledu jsem to vůbec neposuzoval. Vycházel jsem z toho, že SAZKA měla akcie, které měly několikamiliardovou hodnotu a následným konkurzem a prodejem měla společnost akcie v hodnotě nula. Když se člověk podívá, čím to bylo způsobeno, zjistí, že za tím jsou kroky tehdejšího vedení, tedy představenstva a managementu. Z tohoto důvodu opírám nárok o obecná ustanovení o náhradě škody, kdy ten, který způsobil škodu, je povinen ji nahradit.
V SAZCE měla ale přece vliv na vedení společnosti spousta lidí. Jak je možné, že je jako viník označován sám pan Hušák a jak je možné, že tam nebyl žádný dohledový orgán.
Tím, jak se celý podnik v roce 1992 transformoval na akciovou společnost, ztratili nad tím politici v podstatě vliv. A tedy veřejné peníze se tímto dostaly do soukromých rukou. Stát bych z toho nevinil. Pravdou je, že tam byla spousta kontrolních orgánů, které selhaly. Selhalo představenstvo a selhala i dozorčí rada.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Luboš Xaver Veselý