Řecku půjčíme oklikou, tvrdí Petr Mach

19.04.2010 16:28 | Zprávy
autor: olb

Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach tvrdí, že Řecku bude půjčovat i Česká republika, ale oklikou přes půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu. Mach to řekl v rozhovoru pro Studio Česko.

Řecku půjčíme oklikou, tvrdí Petr Mach

Na hrozbu státního bankrotu Řecka reagovaly země eurozóny v březnu a předminulý víkend dohodou, podle níž budou připraveny půjčit Řecku spolu s Mezinárodním měnovým fondem až 45 miliard eur za pětiprocentní úrok. Protože však Česko není členem eurozóny, dohoda se ho podle české vlády nemá týkat.

Předseda Strany svobodných občanů a její pražský volební lídr v květnových volbách do Poslanecké sněmovny Petr Mach ale tvrdí, že i Česká republika půjčí Řecku „určitou částku", konkrétně 26 miliard korun z devizových rezerv a to prostřednictvím půjčky Mezinárodnímu měnovému fondu, který peníze dodá právě řecké vládě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Motoristé

Nemyslíte, že nebýt Motoristů, tak je na tom vaše vláda líp? Aspoň na mě to působí tak, že vám dost kazí reputaci, že není měsíc, kdy by se neřešilo něco kolem nich a zazdí to pak i to dobré, co třeba děláte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Národní prohlášení po přijetí závěrů Rady EU o energetické a klimatické diplomacii

22:03 MZV: Národní prohlášení po přijetí závěrů Rady EU o energetické a klimatické diplomacii

Česká republika v návaznosti na schválení závěrů Rady EU zdůraznila nutnost přizpůsobit evropskou en…