Mečiar končí. Po dvaceti letech a bez rozloučení

13.06.2010 20:07 | Zprávy

Vladimír Mečiar poprvé od pádu totality nezasedne v Parlamentu. Jeho LS-HZDS propadla ve slovenských volbách do sněmovny a Mečiar nepřišel na tiskovou konferenci.

Mečiar končí. Po dvaceti letech a bez rozloučení
V devadesátých letech porcoval Československo, v Parlamentu seděl dvacet let a po čtrnáct let stál v čele Hnutí za demokratické Slovensko. Nyní Vladimír Mečiar, ikona československé federace a postotalitní slovenské politiky, v Národní radě končí.

Strana bývalého slovenského premiéra a neúspěšného kandidáta na prezidenta dle předběžných výsledků nedosáhne ve sněmovních volbách na hranici pěti procent a její poslanci budou muset Parlament opustit. Včetně svého předsedy.

Na Mečiarovo rozloučení ovšem slovenští novináři stále čekají. Jelikož se volební místnosti zavřely až v sobotu v deset hodin večer, volební štáby sledovaly sčítání hlasů přes noc. Závěrečný brífink HZDS se ale musel odbýt bez hlavní postavy. Mečiar před novináře vůbec nepřišel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jan Černý

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Na pobočkách lze nově vyzvednout i balíky PPL

16:13 Česká pošta: Na pobočkách lze nově vyzvednout i balíky PPL

Česká pošta a přepravní společnost PPL začaly spolupracovat na vydávání zásilek.