Sociální demokracie není sexy, ale bude, dušuje se Sobotka

24.07.2010 21:02

Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si uvědomuje, že do strany musí dostat nový proud a mladé lidi. Proto musí stranu zatraktivnit.

Sociální demokracie není sexy, ale bude, dušuje se Sobotka

Bohuslav Sobotka spojil podle svých slov se sociální demokracií 20 let svého života a nyní, v pozici úřadujícího předsedy, chce do této strany po prohraných volbách přinést změnu.

Jiří Paroubek podle něj svým odchodem uvolnil místo pro změny, které musely logicky nastat. „Jak půjdou roky, ve vedení sociální demokracie budou přibývat lidé z mladší generace. Není dobré točit se v kruhu. Každý může straně něco přinést v určitou chvíli, ale nikdo není nenahraditelný," řekl úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka v pořadu Pressklub Frekvence 1.

Musíme lépe vysvětlit mladým náš program

Voliči ČSSD jsou podle Sobotky přemýšliví a volili podle své vyhraněné politické orientace. „ČSSD teď není sexy, ale musí taková být, pokud nemá za dvacet let zmizet ze scény. Sociální demokracie musí mít podporu napříč generacemi," myslí si Sobotka.

Podle něj jsou tu mladí lidé, kteří uznávají hodnoty, na kterých je sociální demokracie postavená. Byla jen chyba politiků ČSSD, že svůj program nedokázali srozumitelně vysvětlit.

„Chtěl bych rozjet projekt Přátelé sociální demokracie, kde by se sdružovali nejen ti, kteří chtějí být členové strany, ale všichni naši příznivci a sympatizanti," plánuje Sobotka.

Nečas na vliv lidí z podnikatelské sféry dojede

Úřadující předseda ČSSD nemá k vládní koalici důvěru. Vadí mu prorůstání soukromé sféry do té státní. Státní moc má podle něj zůstat nezávislá, nad firmami. „Ministerstvo vnitra má přístup k hodně citlivým informacím, je tu možnost, že se dostanou na druhou stranu. Vidím v tom rizika, premiér Nečas by se neměl tvářit, jako že se ho to netýká. Doplatí na první skandál, který se objeví," namítá Sobotka.

Rád by změnil zákon o střetu zájmu, kdy by nábor lidí ze soukromé sféry nebyl možný. Jako opozice chtějí být aktivní a dokázat voličům, že si platí fungující opozici. Rádi by uspěli v Senátu, aby měli větší šanci zabránit koalici v prosazování jejích návrhů.

Na kampaň máme 50 milionů

Na volební kampaň mají připraveno 50 milionů. Ta minulá je stála podle Sobotkových slov 300 milionů. „Vím, že je to málo, ale musíme šetřit. Nechci další dluhy. Nejdřív musíme splatit ty, které nám zbyly z minulé kampaně," prohlásil Sobotka.

Více:

VV: Sobotka opakuje nesmysly. Záměrně?  

Poslanci TOP 09 nejsou loajální, myslí si Sobotka

Sobotka: ABL mne dopisem žádá, abych zanechal opoziční činnosti

Foto:Hans Štembera

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mab

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…