Svoboda rozzuřil lidovce. Cyrile odejdi, škodíš nám

07.08.2010 11:59 | Zprávy

Vedení KDU-ČSL se rozzlobilo na svého bývalého předsedu Cyrila Svobodu, kvůli tomu, že se rozhodl pokračovat v soudním sporu o dědictví pražského domu v Dejvicích.

Svoboda rozzuřil lidovce. Cyrile odejdi, škodíš nám

Předseda pražské organizace Marián Hošek napsal prohlášení, ve kterém se ostře distancuje od postupu Cyrila Svobody. A má naprostou podporu předsedkyně strany Michaely Šojdrové.

"Přes opakované ujištění, že nebude pokračovat v soudním sporu v této věci, podal ústavní stížnost a porušil tím všechny sliby, které jako předseda učinil," píše Hošek v prohlášení, které poslal i redakci ParlamentníchListů.cz.

"Významně tím poškozuje KDU-ČSL a jako pražský předseda jeho jednání odmítám a vyzývám ho, ať zváží setrvání v naší straně, pokud chce ve sporu pokračovat. Jsem přesvědčen, že tím vyjadřuji názor většiny nejenom pražských členů KDU-ČSL," pokračuje Hoškův dopis.

Ať se soudí jako nestraník

Stejný názor má i předsedkyně strany Michaela Šojdrová. „Já k tomu mohu říct jen to, že mám naprosto shodný názor s panem Hoškem. V myslích lidí je Cyril Svoboda spojen s křesťanskými demokraty a to by naši stranu poškodilo. Pokud se chce soudit, ať se klidně soudí, ale ne jako člen naší strany," řekla ParlamentnímListům.cz Šojdrová.

Nad postupem Cyrila Svobody se pozastavil i jeho velký kritik Miroslav Kalousek. "Upřímně řečeno, pokud doktor Svoboda poté, co řekl, že stahuje svoji žalobu, podal žalobu Ústavnímu soudu a ještě k tomu argumentuje zájmem státu, tak to je učebnicová ukázka lidovecké praxe, před kterou mnohý z nás z té strany prchal," nechal se slyšet Kalousek v deníku Právo. Ten již stranu opustil a založil TOP 09, kde je jejím místopředsedou.

Svoboda zatím redakci ParlamentníchListů.cz neodpověděl.

Čtyřpatrovou dejvickou budovu v hodnotě asi 50 milionů korun odkázala Svobodovi v roce 1992 jeho známá Marie Kaprálková. V listopadu 2004, tedy ve svých dvaadevadesáti letech a rok před svou smrtí, však Kaprálková sepsala novou závěť, v níž svůj majetek rozdělila mezi charitativní organizaci Domov svaté Rodiny, Nadaci Jedličkova ústavu a své vzdálené příbuzné, manžele Aleše a Boženu Kopecké. Dejvický dům podle tohoto dokumentu připadl charitě.

Související:
Svoboda podal ústavní stížnost. Kvůli domu

Foto: Hans Štembera

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tom

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

22:08 JCCR: Jižní Čechy startují cyklosezonu 2025, ráj pro aktivní sportovce i rodiny s dětmi

Rekordně teplý nástup jara už dost možná řadu cyklistů nalákal na servis po zimě a první vyjížďky. O…