Važme si našich dějin. ČT si jich neváží, znělo Národním muzeem

28.10.2010 13:49 | Zprávy

V Pantheonu pražského Národního muzea proběhlo vzpomínkové shromáždění ke příležitosti 92. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Sérii projevů zahájila velice kritickým vystoupením předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková.

Važme si našich dějin. ČT si jich neváží, znělo Národním muzeem

Hned v úvodu svého proslovu Dvořáková uvedla, že nikdo nemá právo znevažovat vznik samostatné Československé republiky a odsoudila rozdělení tohoto státního útvaru. „Rozdělení republiky bylo právně pomýlené," řekla přesvědčeně Dvořáková a vysvětlila, že občanů se na rozdělení nikdo neptal.

Předsedkyně svazu bojovníků rovněž zdůraznila známé tvrzení, že v jednotě je síla, o kterou Češi a Slováci svým rozchodem přišli.

ČT rozvrací Česko

V druhé části projevu se Anděla Dvořáková až nečekaně ostře pustila do veřejnoprávní České televize. „Uvádí pořady nejen znevažující státnost, nabádá i k její likvidaci," prohlásila Dvořáková a zmínila v této souvislosti dokument "Zabíjení po česku", zabývající se excesy při poválečném odsunu.
"Ještě horší je fakt, že televizní umělci se těší z ceny, kterou jim za tento pořad udělilo německé Centrum proti vyhánění," poznamenala.

„Lhostejnost k vlastním národním dějinám by se mohla proměnit v lhostejnost k vlastní existenci," uzavřela Dvořáková svůj projev, po kterém následoval dlouhý potlesk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…