Proč třeba číšník v Německu vydělá o 204 procent více je podle ekonoma Víta Samka dané historickým vývojem. „Cenová liberalizace a deregulace v 90. letech srazila hodnotu naší měny. V důsledku toho se v naší zemi zachovala nízká úroveň mezd," vysvětlil deníku Samek. Dalším důvodem je podle něj také to, že většina nadnárodních společností drží úroveň mezd nižší zcela záměrně.
Jiní odborníci na tu samou otázku pak odpovídají, že je v Česku mnohem menší produktivita práce, neochota stěhovat se za prací a také zahraniční kapitál. Jediné, co je pro oba státy, tedy Německo a Česko společné, je to, že ženy berou všeobecně málo.
Není u nás český kapitál

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková