Pojmenujme po Havlovi divadlo, ne letiště, volá většina Čechů

15.01.2012 19:08

Většina Čechů nepovažuje návrh známého režiséra a producenta Fera Feniče na přejmenování ruzyňského Letiště Praha na Letiště Václava Havla za adekvátní a důstojné uctění památky prvního prezidenta České republiky. Lidé by raději po Havlovi pojmenovali některé z existujících divadel. Ukázal to průzkum společnosti SANEP.

Pojmenujme po Havlovi divadlo, ne letiště, volá většina Čechů
Foto: letistevaclavahavla.cz
Popisek: Letiště Václava Havla (fotomontáž)

Jak uctít památku prvního polistopadového prezidenta Václava Havla? Je na místě po něm pojmenovat pražské letiště, vydat novou bankovku s jeho portrétem nebo zvolit úplně jinou cestu?  Petici za přejmenování pražského letiště po Václavu Havlovi podepsaly už desítky tisíc lidí. Přesto průzkum společnosti SANEP ukázal, že většina dotázaných by po Havlovi raději pojmenovala divadlo. Více než dvacet procent občanů by pak po Havlovi nepojmenovalo vůbec nic.

Co pojmenovat po Havlovi? Možná také nic

„Více jak nadpoloviční většina veřejnosti je toho názoru, že Václav Havel, který příliš neholdoval okázalosti, by nesouhlasil, aby po něm bylo přejmenováno ruzyňské Letiště Praha. Více jak pětina domácí populace by však podle prvního prezidenta České republiky nepojmenovala vůbec nic, což svědčí o skutečnosti, že významná osobnost, kterou byl Václav Havel i z celosvětového pohledu, má u značné části domácí veřejnosti své odpůrce,“ stojí v tiskové zprávě společnosti SANEP.

Lidé, kteří se vymezují proti prvnímu polistopadovému prezidentovi, mu nejčastěji vyčítají rozsáhlou amnestii, kterou v pozici hlavy státu vyhlásil nebo jeho podporu bombardování bývalé Jugoslávie. V souvislosti s tímto případem se často používá sousloví humanitární bombardování.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…