Anonymous svolávají revoluci. Nechceme žít ve lži a vydělávat jen na elity, volají

12.07.2012 16:00 | Zprávy

Výzvy ke vzpouře či protestům pravidelně během prázdninových měsíců umlkají, aby se znovu objevily na podzim. Hackerská skupina Anonymous se rozhodla vsadit ale na dlouhodobější kartu. Své výzvy k lidem, aby se zapojili do globální revoluce, jež by měla znamenat transformaci lidstva, představuje již nyní.

Anonymous svolávají revoluci. Nechceme žít ve lži a vydělávat jen na elity, volají
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Protest proti smlouvě ACTA

Videí, která vyzývají prostřednictvím lidí ukrytých za maskami k revoluci a povstání proti současným autoritám, se objevilo v tomto roce několik. To nejaktuálnější, staré několik dnů, dává poprvé „revoluci“ i přesné datum – 21. prosince 2012.  Samo o sobě to napovídá, že nebylo zvoleno náhodně, protože řada teorií tvrdí, že konec Mayského kalendáře bude představovat i jiné konce.  „Položme základy nové civilizované společnosti. Vždyť co se s námi všemi děje, když psí exkrement na chodníku lidi vzruší víc, než o kus dál člověk, který přišel o svůj domov?“ zhruba těmito slovy vyzývají Anonymous k tomu, aby se zmiňovaný den, jemuž je přikládán spíše apokalyptický význam, stal mezníkem v pozitivním slova smyslu.

Nejen kyberprostor, ale i mezilidské vztahy a komunikaci mohou prý zásadně ovlivnit zásahy hackerů. Podle politologa Zdeňka Zbořila mohou předznamenat zásadní revoluci i v oblasti politiky a kšeftaření. Nebo i v odhalování korupce.

Skupina počítačových hackerů Anonymous začíná ovládat svět. Podařilo se jí dokonce napadnout i zdánlivě neproniknutelné weby FBI a britského Scotland Yardu. Následně zveřejnili záznam rozhovoru vyšetřovatelů těchto institucí, na němž agenti diskutují o taktice boje proti hackerům.

V jiném, několik měsíců starém videu, rovněž nazvaném Revoluce 2012, pak Anonymous připomíná, že obecné zlo neexistuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Byty

Ptáte se, jestli chceme byty, docela zbytečná otázka, když je tu o bydlení nouze. Jedna věc je ale stavět a druhá umožnit, aby byly pro lidi finančně dostupné, což nyní nejsou. Máte nějaké řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať na Klárově

20:16 DPP opraví tramvajovou trať na Klárově

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začala od soboty 31. května 2025 s opravou tramvajové tratě v obl…