Bátora bude kandidovat do Senátu za Suverenitu Bobošíkové

14. 6. 2010 17:28

Suverenita Jany Bobošíkové má již svého prvního kandidáta do podzimních senátních voleb. Bude jím osmapadesátiletý právník Ladislav Bátora. Redakci to potvrdila Jana Bobošíková.

Bátora bude kandidovat do Senátu za Suverenitu Bobošíkové
Ladislav Bátora je předsedou konzervativního euroskeptického občanského sdružení Akce D.O.S.T., které mimo jiné pořádalo demonstrace proti Lisabonské smlouvě. Na těchto akcích spolupracovala Strana svobodných občanů Petra Macha, Bobošíkové Suverenita, několik politiků z ODS jako například europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon, senátor Jiří Oberfalzer či bývalí poslanci Eva Dundáčková a Jan Schwippel a další občanská sdružení.

Aktivity D.O.S.T. mají sympatie Hradu

D.O.S.T. má také sympatie Hradu, především Ladislava Jakla a Petra Hájka. Sám prezident Václav Klaus šel pozdravit odpůrce Lisabonu na akci D.OS.T., která se konala po druhém irském referendu před Hradem.

Bátora byl členem Strany svobodných občanů, ale kvůli své kandidatuře za Suverenitu ze strany vystoupil. "Rozešli jsme se v dobrém. Vystoupení proběhlo v klidu. Věřím, že získám podporu Svobodných ve volbách do Senátu," řekl Bátora redakci ParlamentnichListu.cz.

Bátora spolupracoval s Bobošíkovou již dříve

Již dříve byl Bátora příznivcem spolupráce Svobodných a Bobošíkové a podporoval myšlenku, aby spolu kandidovali ve volbách do Evropského parlamentu. Bátora byl rovněž přítomen na projevu Václava Klause v Evropském parlamentu. Delegaci na podporu Klause tehdy zorganizovala Jana Bobošíková a v Bruselu byl tehdy i například irský odpůrce Lisabonu Declan Ganley či zmíněný Klausův exporadce Petr Mach.

Konzervativec a odpůrce EU Bátora vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Právnickou fakultu University Karlovy. Působil v podnicích Škodaexport, ČEZ či ČKD Holding Praha a v dalších společnostech. Vyučoval v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.

Suverenita získala v nedávných parlamentních volbách 3,67 procenta hlasů. To je 192 tisíc hlasů, tedy téměř dvojnásobek toho, co před rokem ve volbách do Evropského parlamentu.

Související:
Bobošíková zpochybní výsledek voleb

Foto: Jan Vorka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal

14:35 Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal

Sociální demokracie si hoví v pozicích, jaké držela už před sněmovními volbami. Navzdory výprasku do…