Dříve byli zranění a nemocní ukládáni do malého stanu
Ošetřovna se využívá hlavně k rekonvalescenci zraněných a nemocných vojáků. "Vážně zraněné stále vozíme do sousední provincie na základní ošetření či operace. Tento prostor nám ale hodně pomůže, vojáci se doléčí v lepších podmínkách než dříve," řekl Turjalaj. "Teď je tady devět lůžek, což nám zatím stačí. Máme však nedostatek kvalifikovaných lékařů. Na všechny vojáky na základně připadají pouze dva," dodal.
Už dříve český rekonstrukční tým obnovil infrastrukturu na další lógarské základně ANA. V Altimuru nyní staví nové velitelství. To bylo rozmístěno v několika provizorních dřevěných budovách a stanech. "Stávající podmínky prakticky neumožňovaly koordinovat náročnější operace, pracovat v noci či plánovat podle mapových podkladů," vysvětlil bezpečnostní expert PRT František Kříž.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



