Petr Cibulka v sobotu odpoledne ovládl diskuzní pořad České televize Politické spektrum, kde diskutoval o stávce odborů. Neustále opakoval, že je třeba změnit současný systém mafiánských stran, jež jsou prošpikovány estébáky a komunisty napojenými na KGB.
Podle Cibulky by stávka musela být všeobecná, neomezená a musela by vést k pádu režimu, aby k něčemu byla. Konkrétně by řešením mělo být vymanění se z područí česko-ruského zločineckého režimu a následná přímá demokracie a odvolatelnost politiků občany.
Jak hodnotí mediální odborníci vystoupení Cibulky, jenž vede stranu Volte pravý blok a před rokem přesvědčil necelých 25 tisíc voličů a získal 0,47 procenta odevzdaných hlasů.
Více o pořadu:
Vládne nám KGB, křičel Cibulka ve zločinecké televizi
John také opakoval
"Nevím, zda je korektní, abych se vyjadřoval k panu Cibulkovi (oba spolu vedli soudní spor, neboť Petr Cibulka označil Karla Hvížďalu za šéfa rezidentury STB v Bonnu, pozn. redakce), ale obecně lze říci, že ten, kdo dokola opakoval stejnou fabulaci byl i Joseph Goebbles a úspěšně. V porovnání s předvolební rétorikou Radka Johna je to trochu jiné. Podstatné je, zda obsahem sdělení není triviální bublina," komentoval pro ParlamentníListy.cz mediální expert Karel Hvížďala neustálé opakování jednoho argumentu v politice.
Z úplně odlišného pohledu nahlíží na osobu a projevy Petra Cibulky mediální odborník Petr Žantovský.
Oběť nedotaženého převratu z roku 1989
"Petr Cibulka je produktem či spíše obětí nedotaženého převratu z 89. roku. Já nepochybuji, že on šel do revoluce s čistým štítem, ale Václav Havel mu neustále podrážel nohy a udělal z něj skoro nepřítele lidu. Nedivte se, že v porovnání s profesionální a zkušenou političkou Janou Bobošíkovou s vytříbenou rétorikou (byla rovněž hostem pořadu politické spektrum) Petr Cibulka neobstojí. Musíte si uvědomit, že on není profesionálním politikem, ale občanským aktivistou, dělníkem, který v minulém režimu rozmnožoval kazety plastiků," argumentuje pro ParlamentníListy.cz Žantovský.
Podle experta jsme nedokázali využít pozitivní energii a zapálenost Petra Cibulky. "Když se v Německu zakládal Gaukův ústav na vyšetřování zločinů nechvalně proslulé policie STASI, tak u nás se nedělo nic. My jsme byli až poslední postkomunistická země, která založila Úřad na vyšetřování zločinů komunismu. V jeho čele měl stát Petr Cibulka a měli jsme o jednoho nepřítele demokracie méně," soudí Žantovský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera, par