Antonín Koláček, Luboš Měkota, Marek Čmejla, Jiří Diviš, Oldřich Klimecký a Petr Kraus tvrdí, že nejsou za vytunelování Mostecké uhelné odpovědní. „Opakované a třikrát uzavřené vyšetřování vedené s přestávkami od roku 1998 na české straně neodhalilo žádnou škodu, o kterou by se stát mohl legitimně přihlásit,“ vysvětlili LN.
Bývalý šéf MUS se dal na buddhismus
Za tunelem stál zejména bývalý šéf MUS Antonín Koláček, který byl zároveň jedním z vlastníků společnosti Appian Group. Ta od státu odkoupila 46 zbývajících procent akcií za 650 milion korun.
Koláček působil ve dvaceti firmách. V letech 1993 až 1997 byl členem dozorčí rady Komerční banky. Působil v Regionální rozvojové agentuře Ústeckého kraje, vlastnil podíly v brokerských firmách Opyš a F.Ma.col., v Bankovní akademii nebo ve Vysoké škole finanční a správní. V roce 2006 založil centrum pro duchovní a osobní rozvoj Maitrea a o dva roky později prodal všechny své podíly, stáhl se do ústraní a věnuje se buddhismu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe