Špicar připustil, že poptávka v ČR klesá a lidé šetří, pro průmyslníky to však prý není až tak zásadní problém, protože většinu své produkce nabízejí v zahraničí. „Táhne nás export, takže výpadek domácí poptávky pro nás naštěstí není až tak dramatický,“ uvedl.
Pro průmyslníky je přínosné, že se vláda konečně dokázala zaměřit na prorůstová opatření, která mohou pomoci českým výrobcům. Podle něj si i přes ekonomickou recesi dokázala Česká republika udržet svou přitažlivost. „Pořád jsme pro zahraniční investory atraktivní,“ oceňuje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČT , DPH , Špicar , Svaz průmyslu a dopravy
autor: jav
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře
Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč