Hradní Fragmenty se radují z církevních restitucí

15.07.2012 18:44

Revue Fragmenty a jeho šéfredaktorka Ivana Haslingerová mají velkou radost z toho, že Poslaneckou sněmovnou prošlo kontroverzní vyrovnání s církvemi.

Hradní Fragmenty se radují z církevních restitucí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pozemky a peníze církvi jako omluva státu za minulé křivdy

„Málokdy mne tak potěšila pošta jako když přišla v 0:04 hodin 14. 7. 2012 zpráva od vedoucího mediální sekce a tiskového mluvčího ODS Tomáše Bartovského, že poslanci vládní koalice prosadili 13. července 2012 ve sněmovně zákon o vyrovnání vztahů státu a církví, jehož přijetí slíbila vláda v svém programovém prohlášení. Zákon nyní putuje do horní komory parlamentu,“ píše Haslingerová.

Zákon by podle ní měl vrátit majetek ukradený komunisty a je unikátní v tom, že navrací majetek všem sedmnácti církvím, které jsou v České republice – žádné tedy nestraní.

„Neprolomitelnou hranicí je prokázané vlastnictví k 25. únoru 1948. Smutné na zprávě pana Bartovského bylo pouze to, že Česká republika si upravuje své vztahy s církvemi jako vůbec poslední země postkomunistického bloku,“ komentuje Haslingerová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Akce zakázána. Ne zrušena, zakázána. Dvojka Konečné terčem cenzury. Pátrali jsme

9:25 Akce zakázána. Ne zrušena, zakázána. Dvojka Konečné terčem cenzury. Pátrali jsme

Akce zakázána. Doslova. Plzeňsko je, zdá se, „průkopníkem“ praxe, kterou najdeme možná v padesátých …