Karviná: První větší letošní zátah proti nepřizpůsobivým v městských bytech

23. 1. 2012 6:40

Ve čtvrtek 19. ledna proběhla první letošní větší kontrolní akce v rámci nulové tolerance k nepřizpůsobivým v sociálně vyloučené lokalitě v Karviné-Novém Městě- na místě byla městská policie, Policie ČR, pracovníci magistrátu - odboru sociálně právní ochrany dětí a sociálních věcí, správce bytů a pracovnice hygienické stanice. Akce se konala v městském domě s byty v ulici Makarenkově, prověřeno bylo 28 ze 32 bytů.

Karviná: První větší letošní zátah proti nepřizpůsobivým v městských bytech
Foto: karvina.cz
Popisek: Karviná

V objektu nyní bydlí i někteří problémoví obyvatelé už zlikvidované kolonie Vagónka a už z prvních kontrol městské policie v místech nových bydlišť rodin vyplynulo, že dělají problémy i tam. Rodiny z Vagónky město přestěhovalo vloni v létě do městských bytů v Karviné-Novém Městě a Mizerově. Místní lidé v kontrolovaném domě si na chování obyvatel z Vagónky stěžovali i dnes.

Kontrola se  zaměřila také na zjištění stavu objektu, záškoláctví, hledané osoby, oprávněnosti pobytu a užívání bytů a řešení dalších problémů.

Ve dvou rodinách byly děti doma a pracovnice magistrátu tedy musí zjistit, zda byly skutečně nemocné, jak tvrdily matky, nebo jen za školou. Potvrzení lékaře totiž matky nepředložily (jedna tvrdila, že k lékaři teprve s pěti svými školou povinnými dětmi půjde) a ve škole děti omluveny nejsou. V jednom případě měl nájemník v bytě nepřihlášeného pejska.

Tým nulové tolerance pracuje v Karviné třetím rokem, jako druhé město v republice jsme smluvně do akcí v sociálně vyloučených lokalitách zapojili kromě našich strážníků a odborů magistrátu také hygienu, hasiče, správce bytů, státní a cizineckou policii a podnikáme společné akce zaměřené také na hledané osoby, oprávněnost pobytu  bytech, podmínky bydlení, záškoláctví a jiné nešvary včetně opilství dětí nebo gamblerství.

V roce 2010 proběhlo 16 takových společných akcí ve 1485 bytech, odhalili jsme 282 gamblerů, přičemž 94 z nich byly od té chvíle vypláceny dávky v hmotné nouzi stravenkami (65% výše dávek), protože prohrávali živobytí svým rodinám.

Vloni už bylo celkem 21 velkých kontrol, 19 dětí bylo za školou, 28 neoprávněných užíváni bytů, 5 nepřihlášených psů, 258 gamblerů – opět 71 z nich začala sociálka vyplácet 65% dávek formou poukázek.

„Letos ještě přitvrdíme, kontrol bude více a už nově naše městská policie prověřuje problémové lokality 4x denně, místa vybírá namátkou a zaměřuje se na více nešvarů najednou, má nově psa, který se strážníkem také pomáhá. Posílili jsme početní stavy strážníků – i v terénu, máme terénní asistenty, kteří komunikují s problémovými lidmi,“ přiblížil novinky primátor města Tomáš Hanzel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: karvina.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražské hnutí mělo výraznou kampaň. Pátrali jsme po jeho financování. Je to na objednávku mafiánů, reagoval politik na naše dotazy

14:04 Pražské hnutí mělo výraznou kampaň. Pátrali jsme po jeho financování. Je to na objednávku mafiánů, reagoval politik na naše dotazy

Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), ve kterém figuruje současný senátor Ladislav Kos, založilo svoji minulou…