"To je korporátní lobby amerických filmových a nahrávacích společností," charakterizoval smlouvu ACTA Bartoš v průběhu svého působení v interaktivním pořadu České televize Hydepark. "Je to dohoda, která umožní, aby korporace ovládly poslední svobodné médium světa - internet." Reálný důvod pro to přitom není - za poslední čtyři roky totiž například návštěvnost kin vzrostla o 25 procent.
O pokoutnosti a postranních úmyslech této smlouvy podle něj svědčí i fakt, že před svým podpisem nebyla nikde dohledatelná. Že veřejnost neměla možnost o ní diskutovat. "Dohoda ACTA se v podstatě dostala na veřejnost až pomocí WikiLeaks. Děje se tak to, že dostáváme informace o zákonech až poté, co jsou schválené, a přitom se týkají nás všech," zdůraznil Bartoš.
Kdo má internet, má moc
"Podle českých zákonů existuje legální možnost udělat si kopii čehokoli pro vlastní potřebu. Jenomže jak budete, když například cestujete s kopií něčeho, dokazovat, že je legální? No to musíte dělat ve velkém, musíte kontrolovat všechny směry distribuce originálu, zjišťovat, kudy se vydává, apod. a to už je obrovský zásah do soukromí," řekl Bartoš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par